• صفحه اصلی
  • >
  • یزد
  • >
  • قصه خانواده جهادی «دهقان» در روستای محروم هادی‌آبادی خاتم+ عکس

قصه خانواده جهادی «دهقان» در روستای محروم هادی‌آبادی خاتم+ عکس

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، از فضیلت خدمت رسانی به محرومین و انفاق برای خدا بسیار گفته شده، امان آن چه مسلم است، فرق میان مفاهیم و تصورات ذهنی است که عامل تبیین این مسیر الهی و پرخیربرکت است.

اردوهای جهادی با رویکرد جهاد تبیین در حقیقت پای نهادن در مسیر روشنگری، خدمت رسانی و عاشقی است که جهادگران یزدی به خوبی این مهم را درک و اهمیت آن را تشخیص دادند و با حضور پرشور و متفاوت خود در رزمایش جهادگران فاطمی عشق و ایمان خود به سیره شهدا و جهاد در راه حقیقت به رخ کشیدند.

در این میان هستند کسانی که با درک و شعور مثال زدنی، خانوادگی پا به عرصه جهاد گذاشته و علی رغم وجود تمام دغدغه های کاری و خانوادگی کمک به محرومان را در اولویت قرار دادند.

مردان خانواده دهقان از منطقه مهدیه اسلامیه شهرستان تفت در استان یزد  با حضور خود در یکی از روستاهای محروم شهرستان خاتم که در قالب گروه جهادی منتظران ظهور انجام شده، خستگی را خسته کردند و عاشقی معنا.

خانواده دهقان که همگی با هم پدر و فرزند، عمو و برادرزاده، دایی و خواهر زادهریال باجناق، داماد و برادر هستند، از ۱۷ اردیبهشت ماه در قالب گروه ۳۰ نفر اردوی جهادی منتظران ظهور وارد روستاهای محروم شهرهرات از شهرستان خاتم شدند.

این گروه جهادی خانوادگی که مجهز به تمام مهارت های فنی نظیر برق کشی، لوله کشی، بنایی، گچ کاری، سفیدکاری، کاشی کاری و دیگر حرفه‌ها هستند، هدف از حضور خود را لبیک به فرمان مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفتند: کار به عمل برآید و ما سربازان سیدعلی گوش به فرمان آقایمان هستیم و همیشه پای کار نظام می‌مانیم.

علیرضا دهقان مسئول این گروه عاشقی ساخت خانه برای محرومین و سرویس بهداشتی عمومی برای اهالی روستا را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار خود دانست و بیان کرد: ما برای حضور در این روستا خانوادگی تصمیم گرفتیم و اردیمان بدون حتی یک رأی منفی تصویب و انجام شده و تا زمانی که بتوانیم می مانیم و شاید هم دوباره آمدیم.

این جوان جهادگر فاطمی افزود: ما توی گروهمان همچی داریم از آشپز گرفته تا استادکار در حرفه های مختلف و هیچ نیازی به کسی نداریم جز دعای خیر.

وی گفت: ما قصد داریم در این اردو پنج واحد مسکونی را برای اهالی روستاهای هادی آباد بسازیم و انشاالله اگر عمر باقی باشد سال آینده هم باز خواهیم گشت.

استاد رضا دهقان یکی دیگر از اعضای گروه جهادی خانواده دهقان و بزرگترین فرد این گروه، دلیل حضورش را آرامش روح و رضای خدا دانست و گفت: کاری که رضای خدا و بنده خدا را در پی داشته باشد قطعاً نتیجه‌ای جز عاقبت بخیری و سعادت اخروی نخواهد داشت.

وی افزود: اگر سال آینده هم عمرم کفاف داد، بازهم برای خدمت به هر جا که نیاز داشته باشد خواهم رفت و دینم را ادا می‌کنم. استاد رضا در مورد مشکلات اقتصادی و گرانی‌های موجود هم تصریح کرد: من قبول دارم که شرایط اقتصادی واقعا مشکل و سخت شده است، ولی یادمان باشد که قدرت سختی ها و دشمنی ها همیشه از قدرت ایمان و همبستگی کمتر است و تنها راه برون رفت از تنگناهای زندگی احساس مسولیت در قبال یکدیگر و ایمان واقعی به خداست.

 

قصه جدید؛ روایتی از زن و شوهر دندانپزشک در روستای چنارناز

روستای چنارناز از توابع بخش مروست شهرستان خاتم است که علی رغم داشتن ویژگی های طبیعی منحصربفرد ولی مردمانی محروم دارد.

همزمان با برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی در استان یزد یک زوج دندانپزشک، داوطلبانه برای حضور در این روستای محروم و دور افتاده پیش قدم شده و اراده جوانی همراه با تعهد کاری و روحیه جهادی را عامل پای گذاشتن در مسیر جهاد و معرفت کردند.

وی حضور در فعالیت در روستای محروم را تصمیم گروهی خود و همسرش عنوان کرد و گفت: اعتقاد داریم این حضور برکت خوبی در زندگی ما خواهد داشت.دکتر محمدصادق تکمیلی در گفت و گو با خبرنگار فارس از یزد، دلیل حضور خود را خدمت به محرومان دانست و بیان کرد: محروم بودن و نبود امکانات کافی اراده ما را برای فعالیت در این روستای دور افتاده بیشتر کرده و خوشبختانه موفق به حضور شدیم.

خانم دکتر که تمایلی به فاش شدن مشخصاتش نداشت، دلیل حضور خود در روستای محروم چنارناز را رضای خدا دانست و بیان کرد: وقتی به این چنین فضایی وارد می شود حال دلمان خوب است و از خودمان راضی می شویم.

وی توجه به کرامت انسانی را از دیگر دلایل حضور خود در روستای محروم چنار ناز عنوان کرد و گفت: شاید مردم این روستا به لحاظ مالی و شرایط زندگی در محرومیت باشند ولی در مقام بنده خدا جایگاهی عظمی در درگاه حق دارند و ما محتاج دعای خیرشان هستیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *