خدمت رسانی بانوان طلبه به سیل‌زدگان گرمی

سرکار خانم رباب شهبازی مدیر مدرسه علمیه ولی عصر(عج) شهرستان گرمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در اردبیل، اظهار داشت: بارش‌های مداوم اخیر در شهرستان گرمی ناشی از ناپایداری‌های جوی سبب به‌وجود آمدن چندین بار سیل در این شهرستان و روستاهای تابعه شد که متاسفانه علاوه بر خسارت مادی، جان شش نفر از همشهریان عزیزمان را در روستاهای اطراف گرفت.

وی افزود: در پی این حادثه ناگوار با توجه به جراحت زیاد مرحومین و از طرفی تغسیل اموات توسط اقوام و خانواده‌شان، می‌توانست بر داغ دلشان بیافزاید، بنابراین طلاب جهادی مدرسه علمیه ولی عصر(عج) گرمی با ایثار، اخلاص و احساس همدردی با خانواده‌های داغدیده، به‌صورت داوطلبانه اعلام حضور کرده و پنج نفر از این اموات که خانم بودند را غسل دادند.

مدیر مدرسه علمیه ولی عصر(عج) گرمی یادآور شد: رسالت حوزه علمیه در کنار مردم بودن است، مردم علاوه بر مساعدت مالی به کمک‌های معنوی و اظهار همدردی نیاز بیشتری دارند.

شهبازی، روحیه جهادی بانوان طلبه شهرستان گرمی را ستودنی بیان کرد و گفت: طلاب و استادان مدرسه علمیه ولی عصر(عج) در ایام شیوع ویروس کرونا با تشکیل چندین گروه جهادی، به‌صورت داوطلبانه به صحنه آمده و با تغسیل اموات کرونایی، حضور در بیمارستان و کمک به تیم پرستاری با مردم ابراز همدردی کردند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به‌خسارات وارده به منازل سیل‌زدگان در روستاها، تعداد ۳۰۰ پرس غذای گرم نیز در آشپزخانه این واحد حوزوی طبخ و در بین سیل‌زدگان توزیع شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *