دو جهاد تبیین و خدمت واجب عینی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، متن بیانیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رجب و بهمن، ماه انقلاب اسلامی که به امضای آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه رسیده به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال موسی ابن جعفر علیهماالسلام:

رَجَبٌ شَهرٌ عَظیمٌ یُضاعِفُ اللّه فیه الحَسَناتَ و یَمحُو فیهِ السَّیِّئاتَ؛ امام کاظم علیه السلام:رجب ماه بزرگی است که خداوند نیکی ها را در آن دو چندان و گناهان را پاک می کند.

کتاب من لایحضره الفقیه ، ج ۲ ، ص ۹۲

فرا رسیدن ماه رجب، ماه خودسازی و شکوفایی روحی و عرفانی و ماه اعتکاف و دعا و نیایش، و نیز ماه بهمن، ماه قیام و انقلاب و ماه نوزایی ملی و درخشش انوار انقلاب اسلامی، را گرامی میدارم و باید به بهره مندی از این دو فرصت برای خودسازی معنوی و اجتماعی و انقلابی و بازسازی کاستی ها و حرکت در راستای قله های بلند عزت و کرامت بپردازیم.

به یُمن سالها جهاد و اجتهادِ عالمان وارسته و روشنگریِ دانشمندان و نخبگان فرهنگ و تمدن این مرز و بوم و مجاهدهی مومنانه و ایثار و شهادت این ملت تاریخ ساز، ایران اسلامی، عزیزتر، سربلندتر، پرافتخارتر و مقتدرتر از بسیاری از مقاطع تاریخ حیات خود پیش میرود و به حامی أمن و مطمئنی برای آزادگان و خداباوران جهان تبدیل شده و چون سدی سترگ منطقه را از خوابهای آشفته استکبار و داعشسازان مصون داشته به فضل خدا و در تکاپوی شکل دادن زمانهای نو و عصری جدید است که در آن پرچم توحید، اخلاق و کرامت انسان بیش از پیش خواهد درخشید ان شاء الله.

در این میان و درشرایط بسیار حساس منطقه، کشور و انقلاب و در مواجهه با جنگ ترکیبی و پیچیده‌ی دشمنِ پرهیاهو و در عین حال ضعیف و آسیب پذیر، مشارکت مجدانه و تلاشی پر قوت در دو جهاد ضرورتی مضاعف دارد:

۱. جهاد تبیین و روشنگری برای زدودن غبارها و ابرهایی که بردیدگان برخی حجاب افکنده است و بر آن همه سرافرازی ملی و بین المللی، پیشرفت ها و شاخص‌های رشد و بالندگی جریان مقاومت و کشور و درخشش انوار انقلاب اسلامی و افتخارات ملت شجاع و شکیبا و پیشگام ایران عزیز سایه انداخته است و دستاوردها و پیشرفتها و درخششهای آشکار را هم در معرض نسیان و حافظه تاریخی ملت ایران را هدف قرار داده و ناجوانمردانه به دروغ، تزویر،اغتشاش و فتنه انگیزی پرداخته شده است.

۲. جهاد خدمت، کار و کارآمدی برای حل مشکلات و برطرف کردن موانع پیشرفت و گره‌‌گشایی از آلام و رنج‌ها و تنگاهای معیشتی مردم و جوانان عزیز و ارتقای نظام اداری و روشن‌سازی آفاق نو برای مردم و فرهیختگان و ارتباط و گفتگوی صادقانه خادمان ملت با مردم عزیز ایران اسلامی و هم‌افزایی و همدلی بیش ازپیش امت اسلام و ایستادگی مقتدرانه در برابر کسانی که بر طبق نفاق و تفرقه می‌کوبند و امت اسلام را در آشوب و جنگ و دودستگی می‌خواهند.

در این برهه ی مهم از تاریخ معاصر ایران، که زمینه‌ی شکوفایی، جهش و پیشرفت ملی در سایه ی تدابیر رهبری معظم، مراجع عظام تقلید و نخبگان فکری و فرهنگی و به ویژه این مردم صبور و کوشا مساعد و مهیا است، واجب عینی است تا این دو جهاد در پرتو ارزش و آرمان‌های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام خمینی ره و رهبری معظم انقلاب اسلامی مدظله‌العالی از سوی مردم و جوانان و مسئولان سامان یافته و سرعت یابد.

دهه‌ی فجر امسال با همیشه متفاوت و وظایف همه‌ی ما سنگین و تاریخی است و ازاین‌رو، باید بر ضرورت همکاری بسیار گسترده برای برگزاری راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن ماه و جهاد تبیین در دهه‌ی فجر تأکید و همه سهم و نقش خود را به درستی در جهاد عظیم تبیین و حل مشکلات و مطالبه گری سنجیده بیابند و با تمام توان برای تحقق آن اقدام و برای اقامه این تکلیف خطیر قیام نمایند.

همه‌ی مردم عزیز و جوانان شریف که پیشگام و صاحبان انقلابند و نیروهای های مردمی و بخش های خصوصی و عمومی و نهادهای رسمی و مردمی، بویژه مساجد، روحانیت، بسیج، حوزه‌های علمیه، دانشگاهها، آموزش و پرورش، مراکز فرهنگی و تبلیغی و به طور ویژه فضلای بزرگوار، اساتید معزز حوزه و دانشگاه، طلاب، دانشجویان، فرهیختگان، نخبگان فکری و فرهنگی، معلمان ،دانش آموزان، سرداران، سربازان، بسیجیان، بازاریان، اصحاب مشاغل، اصناف محترم، بانوان، مردان، جوانان، دختران و پسران بیدار و مردم عزیز ایران، وظیفه‌ای حساس و ویژه در این شرایط خاص دارند و باید بعنوان وظیفه الهی و اسلامی و انقلابی و ملی در صحنه حضور یابند و به جهاد تبیین برخیزند و مشارکت وسیع مردمی باید خاطره وحدت و یکپارچگی و هوشمندی و بن بست شکنی روزهای انقلاب و دفاع مقدس را دوباره زنده سازد و روح امید و تلاش و آینده سازی را در کالبد جامعه بدمد.

بی گمان مردم شریف ایران با همه‌ی گروه ها و گرایش ها و اصناف و طبقات در دریای مواج حضور دلدادگان انقلاب و ایران، موج آفرین خواهند بود و بار دیگر صحنه‌های شگفت انگیز و افتخار آفرین خلق خواهند کرد و برگی زرین تر بر کتاب قطور انقلاب اسلامی خواهند افزود بفضله و کرمه .

به امید سرافرازی و عزت انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت و ایران عزیز و درخشش روز افزون انقلاب اسلامی و تحقق اهداف و آرمان‌های امام راحل و شهدای سرافراز و در صدر همه ظهور و فرج حضرت ولی عصر ارواحنافداه.

علیرضا اعرافی

مدیر حوزه های علمیه

قم مقدسه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *