خدمت به مردم، ضامن حفظ نظام است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز به مناسبت پایان سال درس خارج خود در مسجد اعظم ضمن سخنانی با تاکید بر اهمیت ضرورت پشتیبانی روحانیت از نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: یکی از وظایف مهم روحانیون و علماء حفاظت و پشتیبانی از نظام اسلامی است، چرا که نظام، نظام اسلامی است اما این امر با خدمت به مردم و رفع مشکلاتشان محقق خواهد شد.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به زحمات امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امام با زحمات فراوان و با حضور پرشور مردم در صحنه های گوناگون توانستند این انقلاب را به پیروزی برساند و دست آمریکا و صهیونیست ها را از این مملکت کوتاه کند از این رو باید به مردم رسیدگی کرد تا در آسایش باشند.

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه با توصیف حضور پرشور مردم در صحنه های گوناگون افزود: حضرت امیرالمؤمنین به مالک اشتر می‌گوید: که ای مالک! بدان ستون دین و اجتماع مسلمان ها و سپر در برابر دشمن همین مردم هستند بنابراین توجه ات به مردم باشد و امام راحل و رهبری نیز همواره به مردم اهمیت می‌دهند این مردم در هشت سال دفاع مقدس و در لحظه های حساس از انقلاب و نظام اسلامی جانانه دفاع کردند.

وی در ادامه با انتقاد از وضعیت معیشتی مردم و گرانی، تصریح کرد: متأسفانه مردم از نظر معیشت و گرانی در مضیقه هستند و انتظار ما از مسئولین رسیدگی به وضعیت موجود است، چرا که مردم به ما می‌گویند که بلحاظ گرانی و سختی معیشت در رنج و سختی به سر می برند، ما باید قدر این مردم را بدانیم و باید به فکر اینها باشیم درد این ها را درک کنیم و به اندازه خودمان سعی کنیم از این مردم پشتیبانی شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه افزود: ما باید به مسؤولان تذکر بدهیم چرا که مردم به ما مراجعه می کنند و می‌گویند چرا درباره وضعیت معیشت و گرانی شما حرفی نمی‌زنید، باید بگویم ما تذکر می دهیم ولی متأسفانه تذکرات ما پخش نمی‌شود، مردم بدانند که حوزه علمیه قم و ما طلبه ها با این مردم هستیم چون همین مردم هستند که تا به حال اسلام را حفظ کردند، اماحرف و صدای ما به جایی نمی رسد و پخش نمی کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *