• صفحه اصلی
  • >
  • خوزستان
  • >
  • حدود یک هزار نفر از طلاب خوزستانی در طرح جهادی مدارس امین ثبت‌نام کردند

حدود یک هزار نفر از طلاب خوزستانی در طرح جهادی مدارس امین ثبت‌نام کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهادگران حوزوی، حجت‌الاسلام عبدالمهدی علیزاده، معاون تبلیغ حوزه علمیه خوزستان، در نشست با مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) شوش و همچنین طلاب قبول شده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، با اشاره به سخنی از امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه «معلمی شغل انبیاء است» اظهارداشت: این سخن گهربار، رسالت حوزویانی که در مدارس امین فعالیت می‌کنند را دوچندان می‌کند؛ به همین دلیل باید در تدریس متحول کننده یک مجموعه باشیم نه صرفاً یک کلاس!.

حجت‌الاسلام علیزاده، بیان کرد: به شکرانه الهی، آمار بسیار خوبی از طلاب خوزستان در بدنه آموزش‌وپرورش شهرستان شوش وارد شدند که زحمت این کار بر عهده سرکار خانم موسوی، مدیری مدرسه علمیه الزهرا (س) شوش و دیگر خواهران مؤثر در این اقدام مبارک بودند.

وی در ادامه افزود: یک‌سوم سهمیه پذیرش در بخش طلاب خواهران و یک‌چهارم آن در قسمت طلاب برادر بود و امیدوارم این اتفاق خوب در سال‌های آینده برای طرح امین جهادی نیز رقم خورد.

حجت‌الاسلام علیزاده، گفت: نحوه فعالیت مدارس امین به دو صورت شکل می‌گیرد، نوع اول آن، قرارداد آموزش‌وپرورش با حوزه است که این نوع مدارس زیر نظر حوزه فعالیت کرده و نوع دوم آن، اعزام خواهران به مدارس دانش‌آموزی است.

وی گفت: ارتباط طلاب با حوزه باید همچنان بعد از جذب آن در مدارس دانش‌آموزی حفظ شود؛ چراکه طلاب پس از این، فعالیت‌های خود را مانند گذشته زیر نظر مدرسه ادامه می‌دهند؛ ازاین‌رو باید تحت یک مجموعه بتوانیم هم‌پوشانی داشته باشیم و جزیره‌ای عمل نکنیم.

معاون تبلیغ حوزه علمیه خوزستان، خواستار تشکیل ستاد مدارس امین در استان خوزستان شد و گفت: بنده این درخواست را از مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و برادران استان خوزستان دارم تا ان‌شاءالله هم‌پوشانی خوب و منسجمی در این راستا شکل گیرد.

حجت‌الاسلام علیزاده، با اشاره به آمار ثبت‌نام طرح جهادی امین، گفت: هم‌اکنون بین ۷۰۰ تا یک هزار نفر  از طلاب خواهر در این طرح شرکت کردند که امید است سال‌های آینده برای جذب در اولویت باشند.

وی ادامه داد: سابق بر این، به همت حجت‌الاسلام پورثانی و همکارانشان، فعالیت‌های خوبی در مدارس دانش‌آموزی صورت گرفته و هرساله به مدت ۱۰ روز، تقویم اجرایی مدارس نوشته می‌شد که در قسمت ابتدایی و متوسطه، تمام برنامه‌های ملی و مذهبی با برنامه صورت می‌گرفت و یک تقویم سالانه به مدیران و یک کتابچه به مبلغ بر اساس سند آموزش‌وپرورش و طرح تربیتی ارائه می‌شد که امید است این کار گسترش پیدا کند.

حجت‌الاسلام علیزاده در پایان گفت: برای ستاد فضای مجازی ۵۰ برنامه در ایام کرونا تعریف کردیم که نحوه، نوع  فعالیت و ارتباط با دانش آموزان در آن به‌خوبی تبیین و ارائه شده که طلاب می‌توانند برای فعالیت‌های خود در مدارس، از این برنامه‌ها استفاده کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *