«جهاد تبیین» باید سرلوحه کار طلاب جهادی باشد

به گزارش اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، حجت‌الاسلام محمد حسن زمانی، مسئول دفتر اجتماعی -سیاسی حوزه‌های علمیه و دبیر کنگره بین‌المللی «نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی»، با حضور در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلام به بازدید از حوزه علمیه و گفتگو با مدیریت و معاونین این حوزه پرداخت.

وی در نشستی صمیمی با طلاب، از ضرورت کار جهادی طلاب در عرصه جهاد تبیین گفت و اظهار داشت: انقلاب اسلامی و حوزه علمیه ثمره‌های بسیار زیادی داشته که فقط یک نمونه‌ی آن میلیون‌ها شیعه‌ی نیجریه است. طلاب با توجه به بیانات جدید رهبری معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای باید در عرصه جهاد تبیین آغاز به فعالیت کنند و این ثمرات را به مردم نشان بدهند. ما روزگاری را گذرانده ایم که خاندان پهلوی فقط و فقط در فکر چپاول ملت بودند. به حدی که زمانی که محمدرضا پهلوی از دنیا رفت، همسرش فرح یکی از ثروتمندترین زنان جهان شد. ثروتمندترین زن جهان با وجود این که محمدرضا از سلطنت خلع شده و متواری گشته بود.

حجت الاسلام زمانی اظهار داشت: این فلاکتی بود که ما دچار آن بودیم. یک خانواده صرفاً به خاطر این که فرزند یک فرد است به ما حکومت می‌کرد و ثروت مملکت را به حساب‌های خودشان در کشورهای اروپایی می‌ریخت. امروز هم بسیاری از کشورها به این فلاکت دچار هستند. عربستان سعودی که داعیه دار اسلام در دنیاست وضعیتش اینطور وضعیتی است. کاری نداریم به باج‌های عظیمی که به استکبار جهانی می‌دهند و گاو شیرده آنان شدند. شما ببینید که شاهزاده‌های اینها چه بریز و بپاش‌هایی می‌کنند و از سرمایه ملی که حق تمام مردم است چطور در اروپا و آمریکا ولخرجی می‌کنند.

وی در ادامه افزود: وظیفه طلاب امروز سنگین‌تر از همیشه است. به لطف الهی، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، طلاب حضور بیشتری در جامعه داشتند و در طول ۴۳ سال گذشته حرکت‌های عظیمی شکل گرفته، از دوران دفاع مقدس، دوران حرکت علمی و خدمات بی‌منت و در دوران کرونا و حوادث طبیعی همچون سیل و زلزله بارها دیده‌ایم. اما جهاد تبیین از همه اینها مهم‌تر است و باید سرلوحه کار طلبه شود.

مسئول دفتر اجتماعی -سیاسی حوزه‌های علمیه گفت: دوران شیوع بیماری کرونا و خدماتی را که بدون مزد و منت ارائه شد و همچنان ادامه دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *