• صفحه اصلی
  • >
  • فارس
  • >
  • روزی که اجساد کرونایی را بدون غسل و کفن دفن می کردند، طلاب وارد میدان شدند

روزی که اجساد کرونایی را بدون غسل و کفن دفن می کردند، طلاب وارد میدان شدند

به گزراش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، حجت الاسلام والمسلمین سید محی الدین طاهری در جلسه جامعه روحانیت شیراز که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی فارس برگزار شد، اظهار کرد: سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) یکی از روزهای سخت ملت ایران است؛ شخصیتی که مجدد مکتب اهل بیت(ع) بود؛ افتخار جامعه روحانیت این است که همراه امام راحل بوده است.

وی به جانشینی مقام معظم رهبری برای امام راحل اشاره کرد و بیان داشت: این انتخاب، انتخابی الهی بود. خداوند را شاکریم رهبری انتخاب شد که جا پای امام راحل گذاشته اند و همه دنیا به عظمت ایشان اذعان دارند.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری افزود: علی رغم جو سازی هایی که علیه روحانیت می شود، هنوز هم روحانیت بیشترین نفوذ را در دل های مردم دارد؛ افرادی که توهین می کنند؛ سرود سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی نشان داد که چقدر مردم در میدان حضور دارند.

وی در خوصوص جراحی اقتصادی نیز گفت: باید طرح توزیع عادلانه یارانه ها به خوبی تبیین شود؛ روحانیت گرانی ها را می بینند، چراکه با مردم زندگی می کند و طلاب و روحانیون هم مانند مردم مشکل معیشتی دارند.

تولیت آستان مقدس سید علاءالدین حسین(ع) فعالیت های سازمان تبلیغات را مورد توجه قرار داد و مطرح کرد: قرآن را باید در مساجد تبیین کنیم و مردم را با کلام الهی آشنا کرد؛ همچنین انتظاری که از سازمان تبلیغات می رود تبیین دستورات دینی است.

وی همچنین در خصوص فعالیت های جهادی طلاب بیان کرد: یکی از بزرگترین کارهائی که روحانیت در دوران کرونا انجام داد در جریان تغسیل اموات کرونایی و خدمات جهادی بود؛ آن روزی که اجساد کرونایی را در شیراز با جرثقیل بدون غسل و کفن دفن می کردند، این طلاب و روحانیت بودند که جان خود را فدای مردم کردند؛ روحانیت همیشه در میدان های نبرد پیشتاز بوده است.

دبیر جامعه روحانیت در واکنش به جشنواره کن و فیلم عنکبوت مقدس، گفت: چرا مجری صدا و سیما در یکی از برنامه های پربیننده به بازیگری با آن سوابق زشت تبریک می گوید، تبریک به چه چیزی گفته است؛ چرا جشنواره کن به فیلم هایی که عظمت ملت ایران را نشان می دهد، جایزه نمی دهد؟ عده ای سلبریتی که وابسته به بیرون هستند از این حرکت پشتیبانی کرده اند؛ وزارت ارشاد کجاست؟ انتظار روحانیت برخورد با این مسائل است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *