• صفحه اصلی
  • >
  • استان ها
  • >
  • روایت روحانی جهادی روستای آونلیق؛ حمایت از ۷۵ خانواده فقیر و تهیه جهیزیه برای زوج‌های جوان

روایت روحانی جهادی روستای آونلیق؛ حمایت از ۷۵ خانواده فقیر و تهیه جهیزیه برای زوج‌های جوان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، توده مردم سعی دارند روی اهدافی سرمایه گذاری کنند که امید موفقیت‌شان در آنها بیشتر است، اما حجت الاسلام نصیرپور دقیقا دست روی کاری گذاشت که امید وصول نتیجه در آن کمتر بود، اما اگر به نتیجه‌ی مثبت منتهی می‌شد، بسیاری از مشکلات دیگر نیز در کنار آن حل و فصل می‌شدند.

قصه اعتیاد و ترک‌ کردن‌های مکرر اما بی فایده، حکایت دور و دراز و البته دردناکی است که همه ما آن را بارها و بارها شنیده‌ایم، اما این روحانی دغدغه‌مند اسیر ناامیدی نشد و با توکل بر خدا در روستای تبلیغی خود، کمپ ترک اعتیاد ایجاد کرد و با این کار موفق شد ۲۵ نفر از معتادین را در همین مجموعه به صورت کامل ترک دهد.

حجت الاسلام جعفر نصیرپور از سال ۱۳۷۵ به عنوان طلبه فعالیت دارد و بعد از طی کردن مراحل تحصیلی خود در بابل و قم مجددا به تبریز باز می‌گردد و اکنون بیش از ۱۰ سال است که توفیق خدمتگزاری در مسجدی مزین به نام سیدالشهدا(ع) در روستای آونلیق شهرستان میانه نصیب و روزی او شده است.

این روحانی جهادی اقدامات ارزنده‌ای را در مدت فعالیتش در کارنامه خود ثبت کرده و اکنون نیز علاوه بر اینکه پایگاه بسیج مسجد روستا را فعال نگه داشته، حدود دو سال است که به همت خیرین یک مؤسسه نیکوکاری نیز ایجاد کرده و در تلاش برای تأمین معیشت نیازمندان و فقیران این منطقه است و به طرق مختلفی اعم از پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی سعی در رفع مشکلات و تزریق حال خوب به آنان دارد.

این طلبه فعال ۷۵ خانواده نیازمند روستا را تحت حمایت قرار داده و با کمک خیرین هزینه درمان چندین بیمار روستا را نیز تأمین کرده است.

سهیم شدن در شادی ناشی از شروع زندگی مشترک جوانان

او افزون بر این با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و جمع آوری کمک‌های مردمی توانسته چندین جهیزیه برای نیازمندان تهیه کند و بدین وسیله در شادی ناشی از شروع زندگی مشترک آنان خود را سهیم کرده است.

حاج آقا نصیرپور تنها در سال جاری سه سری جهیزیه و در سال گذشته نیز ۴ سری جهیزیه را با کمک خیرین برای زوجین جوان کم برخوردار فراهم کرد.

او همچنین با توکل بر خدا و با رایزنی بهزیستی، در روستای تبلیغی خود کمپ ترک اعتیاد ایجاد کرد و با این کار موفق شد طی دو سال اخیر ۲۵ نفر از معتادین را در همین کمپ به مرحله ترک برساند.

حاجی نصیرپور ترک اعتیاد معتادین را با کمک شورای روستا و دهیار پیگیری می‌کند و لذت هدیه کردن امید به دل این ناامیدان و بازگرداندن آنان به زندگی موجب شده که او همچنان به تلاش خود در این زمینه ادامه دهد.

تبیین مسائل روز برای دانش آموزان روستایی

وی علاوه بر این در مدرسه شبانه روزی روستا نیز حضور پیدا می‌کند و نشست‌های پرسش و پاسخ برای دانش آموزان برگزار می‌کند و به سؤالات و شبهاتی که در ذهن این امیدهای آینده کشور نقش بسته پاسخ می‌گوید و سعی در روشنگری آنان نسبت به مسائل پراهمیت و به روز جامعه دارد.

این روحانی دغدغه‌مند همچنین با همکاری پایگاه بسیج و شورای روستا از معلمان مدرسه دعوت کرده تا در مناسبت‌های خاص مذهبی، دانش آموزان را به صورت جمعی و گروهی به مسجد بیاورند و برای پذیرایی از آنان، برنامه‌های مختلفی را تدارک می‌بیند؛ اخیرا مراسمی برای سالروز شهادت سردار سلیمانی در مسجد برگزار شد و از سوی دانش آموزان استقبال بسیار خوبی صورت گرفت.

حجت الاسلام نصیر پور از آنجایی‌که از قاریان خوش صدای قرآن نیز محسوب می‌شود، از این هنر خود در جهت آشنایی کودکان و نوجوانان با کلام ارزشمند الهی بهره گرفته و در مسجد کلاس‌های تجوید، صوت و لحن برگزار می‌کند تا از دل این روستا فرزندانی با نشاط و قرآن دوست همراه با روحیه معنوی برای آینده کشور تربیت کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *