• صفحه اصلی
  • >
  • ویژه
  • >
  • دکتر مدنی: جهاد را باید ابتدا در ساختارهای دولتی شروع کنیم

دکتر مدنی: جهاد را باید ابتدا در ساختارهای دولتی شروع کنیم

دکتر مدنی: جهاد را باید ابتدا در ساختارهای دولتی شروع کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهادگران حوزوی، در سومین روز از رویداد تخصصی جهادگران حوزوی، «نشست هم اندیشی جهادگران حوزوی پیرامون احیاء جهاد سازندگی» با حضور آقای دکتر امیرحسین مدنی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد.

دکتر مدنی در ابتدای این نشست ضمن قدردانی از زحمات جهادگران حوزوی در عرصه های مختلف خدمت رسانی به اقشار مردم گفت: جهاد سازندگی باید در یک فرایند شکل بگیرد؛ این فرایند وقتی شکل می گیرد که حرکت های مردمی که مورد انتظار است، در کشور جوانه زده باشد. محرومیت زدایی زمانی محقق می شود که روحیه سازندگی از دل خود مردم همان منطقه بجوشد. ما در هر منطقه‌ باید اکوسیستمی طراحی کنیم که موجب رشد و خود اتکایی مردم آن نقطه شود؛ محتوای جهادسازندگی سال‌های قبل با امروز متفاوت است، الان مردم تشنه جهاد هستند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به آمار تحلیلی از شاخص های محرومیت کشور در سال های اخیر افزود: علی رغم اینکه پس از انقلاب اسلامی زیرساخت های کشور رشد چشمگیری داشته، اما جمعیت روستایی به دلیل وجود مشکلات مختلف اقتصادی کاهش داشته است. باید در ساختارهای دولتی نیز جهاد را شروع کنیم. شاخص های اقتصادی نشان می دهد بر خلاف تصور عمومی نرخ تورم در روستاها بالاتر از شهر هاست. پس از بررسی های نهایی، پیرامون طرح احیاء جهاد سازندگی، پیشنهادی که به آیت الله رئیسی داده شده این است که با شورایی به ریاست رئیس جمهور و متشکل از نهاد ها، دستگاه های مرتبط و گروه های مردمی، کار آغاز شود.

سومین رویداد تخصصی جهادگران حوزوی از ۲۹ مهر الی دوم آبان ۱۴۰۰، از سوی دبیرخانه هماهنگی گروه‌های جهادی حوزه‌های علمیه، در اردوگاه امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است. در این رویداد، طلاب جهادی علاوه بر هم افزایی در موضوعات و عرصه‌های مختلف خدمت رسانی، از حضور اساتید گرانقدر حوزه و دانشگاه بهره‌مند خواهند شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *