خدمت‌رسانی امامان محله به زلزله‌زدگان مناطق سنی‌نشین

به گزراش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، حجت الاسلام یوسف شهابی امام مسجد ملک بن عباس بندر لنگه یکی از روحانیونی است که از همان لحظات ابتدایی پس از وقوع زلزله در روستاهای مرکز این زمین لرزه حضور پیدا کرد و با بچه های سپاه در امدادرسانی به مردم این منطقه همراه شد.

وی در گفت و گویی خاطرنشان کرد: ما تلاش کردیم به مناطقی برویم که بیشترین آسیب را از زلزله دیده اند بنابراین به چند روستا رفتیم از جمله روستای سایه خوش از توابع بندر خمیر که به طور صد در صد تخریب شده بود.

حجت الاسلام شهابی از حضور پر رنگ روحانیت در مناطق زلزله عنوان کرد: با وقوع زلزله روحانیون از بخش های مختلف نظیر سازمان تبلیغات در بین مردم حضور پیدا کردند و شروع به کمک در امر امدادرسانی و آواربرداری کردند.

او در خصوص نقش روحانیت در این مقطع بیان داشت: از آن جایی که زلزله سبب شده بود تا آرامش مردم به هم بخورد تلاش کردیم تا به حفظ روحیه آنها کمک کنیم. آنها را دلداری دهیم و در حال حاضر هم مشغول خارج کردن وسایل زندگی آنها از زیر آوار هستیم.

او ادامه می دهد: با حضور در مناطق زلزله و بین مردم بازخوردهای بسیار خوبی از مردم دریافت کردیم و وقتی مردم ما را در لباس روحانیت در حال خدمت رسانی می بینند خوشحال می شوند و قدردان این حضور هستند. این در حالی است که بیشتر مردم این منطقه اهل سنت هستند. این نشان می دهد که روحانیت با حضور خود بیشترین تأثیر را می تواند داشته باشد.

این امام محله با کمک دیگر نیروهای حاضر در مناطق زلزله زده نسبت به توزیع مواد غذایی و سایر لوازم مورد نیاز بین مردم اقدام می کند. با توجه به اینکه خودش هم عرب زبان است توانسته ارتباط صمیمانه ای با مردم برقرار کند.

به گفته او کمک رسانی به شکل مناسبی در حال انجام است و کانکس های برای اسکان موقت مردم در حال استقرار در منطقه هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *