امام جماعتی که مانع ۵۳ طلاق و واسطه ۲۶ ازدواج شد +عکس و فیلم

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، این روزها از کم‌کاری‌های مسجد در پرونده «مسجد تراز اسلامی» زیاد گفته‌ایم که یکی از مهمترین دلایلش انفعال امام جماعت و وقت نگذاشتن آنان است. نمونه‌های بسیاری هم در کشور داریم که ائمه جماعت در قامت یک امام محله با دست خالی و با پای کار آوردن مردم توانستند، کارهای بزرگ و خدمات اجتماعی بسیاری داشته‌ باشند. یکی از آن‌ها حجت‌الاسلام مصطفی محمدی امام محله روستای «بره کلک» بخش درب گنبد شهرستان کوهدشت است که چندی پیش او با وساطت برای ازدواج یک زوج بعد از ۳۲ سال شناخته شد. او بعدها جوانی را که فریب خورده بود و به دام گروهک تروریستی افتاده بود، نجات داد. آبرسانی از رودخانه سیمره به اراضی کشاورزی منطقه کشماهور که موجب ۱۱ روستای مشکل کم‌آبی‌شان برطرف شود، دیگر اقدام این امام محله بود.

اقدامات و تلاش‌های این طلبه ۳۴ ساله که از سال ۹۶ راهی این منطقه برای تبلیغ شده، به این کار ختم نمی‌شود و او توانسته اقدامات بسیار دیگری هم داشته است. او در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: برای کار و کمک‌رسانی به مردم در گام اول تلاش کردم که ظرفیت و استعداد مردم هم برای نیروی انسانی و هم منابع مالی را پای کار بیاورم. روستای ما فاقد غاسلخانه بود که الحمدلله از این همین طریق غسالخانه‌ای ساخته شد تا اموات روستا در فضایی مناسب تغسیل شوند.

توزیع شبانه ارزاق و غذا میان نیازمندان

وی با اشاره به اینکه منطقه ما از لحاظ مشکلات معیشتی دارای مضیقه‌های فراوان است که توانستیم با کمک خیرین، ۳۲ خانواده نیازمند را زیرپوشش قرار دهیم، گفت: در طول ماه برای این افراد غذای گرم تهیه می‌کنیم که این کار با حفظ کرامت برای آنان انجام می‌شود و شبانه برای آنان بسته‌های معیشتی یا غذای گرم را به در منزل آنان تحویل می‌دهیم.

محمدی افزود: با رایزنی و ارتباط با مردم، فردی ۱۰ هزار متر مربع زمین خود را که کنار قبرستان قرار داشت برای دفن اموات و راه‌اندازی پارکینگ در کنار قبرستان وقف کرد.

۲۲ معتاد در روستا ترک داده شد

امام محله روستای «بره کلک» با بیان اینکه برای رفع آسیب‌های اجتماعی به خصوص مبارزه با اعتیاد برنامه جدی داریم، گفت: ۲۲ معتاد در این سال‌ها با راهنمایی و مشاوره به کمپ رفتند و ترک کردند. برای ۱۰ نفر از این افراد بعد از پاکی، شغل ایجاد کردیم. به تعدادی از آنان مبلغ ۱۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد تا گوسفند و دام تهیه کنند و به پرورش آنان روی بیاورند و درآمدی داشته باشند.

وی افزود: متاسفانه بعد از ترک اعتیاد، فضای منطقه به گونه‌ای بود که مجدداً موجب می‌شد تا این افراد سراغ اعتیاد بروند و تمام زحمت‌های کشیده شده هدر رود، برای همین تصمیم گرفتیم برای این افراد شغل ایجاد کنیم تا دیگر سراغ اعتیاد نروند و بتوانند خانواده خود را هم احیا کنند.

ممانعت از ۵۳ طلاق و پادرمیانی برای ۲۶ ازدواج

محمدی که در زمینه ازدواج و پایان دادن به نزاع‌های خانوادگی با حل مشکل ازدواج یک زوج بعد از ۳۲ سال نشان داد توان و ظرفیت خوبی دارد، حل اختلاف نزاع‌های خانوادگی روستا را یکی از برنامه‌های اصلی خود قرار داده است. او در این باره اظهارداشت: ۵۳ نفر از خانواده‌های روستا که تا مرحله طلاق پیش رفته بودند، به مسجد برای مشاوره و حتی جاری شدن صیغه طلاق مراجعه کردند که الحمدلله بعد از ساعت‌ها صحبت‌ها و مشاوره‌های بسیار، موجب انصراف آنان از طلاق شدیم و زندگی خوبی هم دارند. در نقطه مقابل هم در روستا برای ازدواج ۲۶ زوج دیگر نیز پادرمیانی کردم که زندگی آنان هم آغاز شده است.

این امام محله افزود: برای ۶ دختر نیازمند دم بخت نیز جهیزیه با کمک کمیته امداد تهیه کردیم. بخشی از هزینه توسط مردم و بخشی نیز توسط کمیته امداد فراهم شد. این دختران یا بی‌سرپرست و یا بدسرپرست بودند.

ساخت ۳ خانه و دو پل در روستا​

وی با اشاره به اینکه هرساله در ایام عید قربان و همچنین ماه محرم بیش از ۱۰۰ گوسفند در روستای ما توسط مردم و خیرین و ذبح می‌شود، گفت: گوشت حاصل از این قربانی‌ها میان نیازمندان توزیع می‌شود.

محمدی ادامه داد: با کمک مردم هم از لحاظ نیروی انسانی و هم مالی توانستیم برای سه خانواده بی‌سرپرست ۳ خانه احداث کنیم. همچنین روستای ما از نظر وجود پل‌های ارتباطی دچار مشکل بود که با کمک مردم و خیرین دو پل، هر کدام به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان ساخته شد. این پل‌ها با همت گروه‌ جهادی روستا بنا شد.

اجرای برنامه‌‌های عمرانی برای روستا از محل زکات مردم

این امام محله با بیان اینکه از محل پرداخت زکات در روستا توانستیم غسالخانه، دو پل و مسجد برای روستا بسازیم، گفت: طبقه اول مسجد امام حسین(ع) روستا که توفیق اقامه نماز در آن را دارم هم‌اکنون تکمیل شده و طبقه دوم آن نیز تا ۸۰ درصد پیشرفت داشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رمز موفقیت من در این مدت پای کار آوردن خود مردم برای حل مشکلات خودشان بود. این که تصور نکنند برای حل مشکلاتشان دستی از بیرون باید بیاید، بسیار کمک کرد تا تمام ظرفیت‌های خود را به میدان بیاورند که الحمدلله گره‌گشای مشکلات هم شد.

قبلی «
بعدی »

۲ دیدگاه ها

  1. درود خدا بر حاج آقا محمدی ،بنده از فعالیت های که انجام دادند و انجام می دهند در شهرستان کوهدشت با خبر هستم و با روحیات ایشون کاملا آشنا هستم،کسی نیست از خوبی ایشون در محافل و مجالس یاد نکنندهمیشه ذکر خیرشون هست ،همه مردم شهرستان ،طلاب و روحانیون ،نهادها و ارگان های انقلابی ،امام جمعه،سپاه عزیز،سازمان تبلیعات و…ازش از نیکی یاد می کنند و مورد اعتماد و قبولشان هست واقعا یک روحانی مومن، انقلابی و با اخلاق ،خاکی،جاذبه بالا، خلاقیت و ایده و ابتکار در کارهاشون ،پرتلاش و فعال و جهادی و خستگی ناپذیر در همه ی عرصه ها چه در بحث اجتماعی ،فرهنگی،اشتغال،اقتصادی و معیشت مردم ،سلامت و….وظیفه خود میدانم که اینا رو بگم ،تا جای که من خبر دارم مسجد،غسالخانه،پل،بسته غذایی،مسکن،جهیزیه برای فقرا،واسطه شدند که که دو نفر که باهم فامیل بودند و همه ی بزگان منطقه نتونستند کاری کنند که با هم ازدواج کنند ایشون چون اخلاص داشتند و و بخاطر خدا وارد این موضوع شدند کارشونو درست کردند،جوانی رو نجات دادند از چنگ گروهک تروریستی و.‌‌..باید از این روحانی عزیز الگو بگیرم و باعث افتخار هستند برای بنده نوعی و امثال حقیر

  2. طیب الله حاجی مصطفی محمدی ،روحانی طراز اول شهرستان کوهدشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *