• صفحه اصلی
  • >
  • قزوین
  • >
  • احداث مخزن کانال آب کشاورزی آقابابا با کمترین هزینه توسط گروه‌های جهادی

احداث مخزن کانال آب کشاورزی آقابابا با کمترین هزینه توسط گروه‌های جهادی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، سردار رستمعلی رفیعی آتانی  در مراسم افتتاح مخزن ۴۰۰ هزار متر مکعبی کانال آب کشاورزی روستای آقابابا از توابع شهرستان قزوین با اشاره به طرح ریزی این پروژه در سال ۹۵ و راکد ماندن اجرای آن، اظهار کرد: بسیج سازندگی استان قزوین در سال ۹۹ این پروژه را تحویل گرفت و در سال ۱۴۰۰ تحویل داد، در سازمان برنامه و بودجه استان قزوین برای اجرای این پروژه، حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده بود که فرزندان بسیجی با ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان توانستند پروژه را به اتمام برسانند.

وی افزود: در این پروژه بیش از ۱۱۰ هزار متر مکعب خاک برداری شده و با ۱۳۰ هزار متر مکعب خاکریزی آن انجام شد این در حالی بود که تمام فرآیند های آن با حضور بسیجیان و گروه های جهادی و نظارت دستگاه های مهندسی اجرا شده و به دستگاه های نظارتی اعلام کرده بودیم که نظارت شان سختگیرانه باشد و ملاحظه‌ای نداشته باشند.

فرمانده سپاه صاحب الامر “عج” استان قزوین ادامه داد: در این پروژه ۵۷۰۰ متر طول کانال اجرا شده و حجم مخزن ۴۰۰ هزار متر مکعب است، بیش از ۴۰۰ هکتار زمین های کشاورزی منطقه از آب این کانال برخوردار می شوند.

وی تصریح کرد: پیش بینی ها بر این است که بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی آبیاری غرقابی می‌شود، در طول مسیر از چشمه تا روستای آقابابا بیش از ۵۹ خروجی تعبیه شده تا مردم بتوانند از این آب بهره برداری کنند.

سردار رفیعی آتانی اضافه کرد: با اجرای طرح مخزن آقابابا با ابتکار مهندسیِ دقیق، اختلاف ۴۰ ساله بین مردم ساماندهی و رفع شد و مردم این منطقه با وحدت، همدلی و مهربانی از نعمت خدادادی حداکثر  استفاده را می برند.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای پروژه کانال آب کشاورزی آقابابا، به شهادت و قضاوت مردم، امید در منطقه ایجاد شده و علاوه بر رونق کشاورزی، مهاجرت معکوس انجام می‌شود و مردم دوباره به سراغ زمین های کشاورزی خود می‌آیند.

این مسئول نظامی تصریح کرد: بسیجیان و جهادگران به عنوان فرزندان رزمندگان نظام در خط اول خدمت رسانی هستند و برای خدمت بی منت به مردم شب و روز ندارند، در این راستا آمادگی کامل وجود دارد از ظرفیت عظیم بسیج سازندگی که بیش از ۱۱۷۰ گروه جهادی توسط سپاه در استان قزوین سازماندهی شده، به نحو احسن استفاده کنیم.

فرمانده سپاه صاحب الامر “عج” استان قزوین افزود: بسیج و گروه های جهادی در سیل شهید آباد، آبگرم و الموت شرقی ۲۰ روز در منطقه حضور داشتند و اولین گروه هایی بودند که در این مناطق حضور یافتند و آخرین گروه‌هایی هم بودند که خارج شدند و با همت آنها آرامش به منطقه بازگشت.

سردار رفیعی آتانی آقابابا را منطقه رزمنده‌ خیز و سرزمین فرمانده محبوب و دوست داشتنی سردار حاج عبدالله عراقی ذکر و خاطر نشان کرد: این منطقه سرداران بزرگی را در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام کرده که می توان به سردار شهید حاج احمد اللهیاری در لشکر ۳۱ عاشورا و لشکر نجف اشاره کرد که در رکاب شهید حاج احمد کاظمی، حاج مهدی زین الدین و لشکر علی بن ابیطالب(ع) بود و از فرماندهان خط شکن دوران دفاع مقدس محسوب می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *