ناگفته‌های حجت الاسلام محسن پاکدامن از لحظات درگیری با ضارب

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، چند روز پیش حجت الاسلام محسن پاکدامن نادی، جانباز حادثه تروریستی رمضان حرم مطهر رضوی از بیمارستان مرخص شد و با استقبال مردم به منزل رفت.

فرصتی پیش آمد تا از اخلاص و جهاد رفقای شهیدش در خدمت بی منت به مردم حاشیه شهر بشنویم و دغدغه این طلبه جهادی را به گوش مردم و مسئولان برسانیم.

با هر ضربه اش یک یا حسین(ع) می گفتم

حجت الاسلام محسن پاکدامن در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در مشهد به حال و هوای لحظات درگیر شدن با ضارب در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: آن ملعون وقتی اول شهید دارایی را زد متوجه نشدم، اما دیدم که حجت الاسلام اصلانی را بی هوا و مظلومانه شهید کرد. سپس به من حمله کرد و زمین خوردم و در همین حال با هر ضربه اش یک یا حسین(ع) می گفتم.

وی با بیان اینکه آن روز هر ضربه مهلکی که می زد، خون زیادی از من می آمد، ولی با دیدن خون نه تنها بر خلاف گذشته، حالم بد نمی شد و ضعفی به من دست نمی داد، بلکه قوت می گرفتم، اظهار کرد: در این حال،‌ با هر ضربه او یک یا حسین(ع) می گفتم که عصبانی تر می شد و با بغض محکم تری ضربه می زد و در همین وضع، شهید اصلانی را نگاه می کردم و به یاد واقعه کربلا افتادم و تشنه جان دادن ایشان را دیدم.

امام رضا(ع) به فریادم رسید

این طلبه جانباز، با اشاره به اینکه نزدیک ۲۰ ضربه خورده است، از صحبت کردنش در آن حال با امام هشتم گفت و یادآور شد: چون در هنگام مقابله و دفاع در حال دور زدن بودم، رو به گنبد حضرت شدم و در همان لحظه، او که ضربه آخر را کاری زد، گفتم یا امام رضا(ع). در این حال قاتل دو شهید بزرگوار که در حالت نیم خیز بود، بلند شد و یک لحظه حواسش پرت شد و پنج شش متر از من فاصله گرفت. آن لحظه متوجه نشدم که چرا این اتفاق افتاد، اما احساس می کردم که می خواهد برگردد و چون مقاومت می کردم و شعار می دادم، نسبت به من بغض کرده بود، ولی این را دیدم که امام هشتم به نوعی چشم و گوشش را کور و کر کردند و به فریادم رسیدند.

مردم داری شهید اصلانی

وی در ادامه به حجج اسلام شهیدان اصلانی و دارایی اشاره و ابراز کرد: ایشان شهید خدمت و محراب بودند. من ارتباط زیادی با شهید اصلانی داشتم و از شجاعت، شهامت و اخلاص او بسیار یادگرفتم و نکته دیگر، مردم داری شهید اصلانی است.

شهید اصلانی عمرش را برای حاشیه شهر گذاشت

حجت الاسلام پاکدامن با اشاره به اینکه شهید اصلانی با وجود اینکه می توانست در شهر زندگی کند، عمرش را درخدمت به حاشیه شهر گذاشت، تاکید کرد: بعدها افراد با مطالعه زندگی نامه این دو شهید خواهند فهمید که چه خدمت هایی کردند. آنچه امروز در حاشیه شهر دیده می شود حاصل زحمت های این بزرگواران و تیم شان است.

وی ادامه دادن راه این شهیدان در مسیر سربازی ولی عصر(عج) را اینگونه تبیین کرد که باید با مردمی بود که به معنی واقعی سهم بزرگی از نظام دارند. ادامه راه این شهیدان یعنی اینکه در میان مردم باشیم و آنان را عضوی از خانواده خود بدانیم و درد و مشکل روحی، تربیت فرزند، اخلاقی و… ایشان را از خود بداند و همان مقدار که برای مشکل خودش دغدغه مند است، برای مردم هم اینطور باشد.

پدری جوان برای محله ای محروم

جانباز واقعه تروریستی رمضان حرم مطهر رضوی از شهید دارایی که جوان دهه هفتادی بود یاد کرد و گفت: در همان مدتی که با او از نزدیک همکار بودم، فهمیدم که به معنی واقعی می توانست در سن کم پدر محله باشد. در محله ای که شهید دارایی بود، مدت ۱۰ سال زندگی کردم. در آنجا اوج فقر و نداری را می‌توان دید. این شهید فروشگاهی برای ارزاق روزانه مردم در این محله ایجاد کرد و از سویی به فکر مسائل فرهنگی ایشان بود که در همین زمینه مسجد کوچکی را قبول کرد و مخلصانه به همراه چند طلبه دیگر منشا خیر شد.

حجت الاسلام پاکدامن با تصریح بر این مطلب که این شهدا به واقع «طبیب دوار بطبه» بودند، اینگونه مثال آورد که این مقدار ایثار با وجود مشکل هایی که امروز در زندگی هر کسی هست، یک امر آرمانی است.

طلبگی، زندگی است نه شغل

وی درباره طلبگی و خدمت به دین، به این سبک پاسخ داد: طلبگی، زندگی است نه اینکه شغل و درآمد ما باشد. طلبگی، لباس نوکری امام زمان(عج) است و به همین علت اگر به آن نگاه شغل و درآمد داشتیم،‌ باختیم.

این روحانی جهادی ابراز کرد: به خاطر دارم با شهید اصلانی بر سر موضوع اختلاف زمین برای مردم در سال ۱۳۹۴ با مهندسی صحبت می‌کردیم. فردی که آنجا بود، به شهید اصلانی گفت که «خلع لباست می‌کنم.» آقای‌اصلانی دست به قبا گرفت و گفت که «من یک طلبه یک لاقبا هستم. این لباس‌ها و جانم را بگیرید، اما تفکرمان را نمی‌توانید بگیرید».

حجت الاسلام پاکدامن با تاکید بر اینکه طلبگی یک تفکر و راه می باشد که انسان تا وقتی زنده است می بایست این مسیر را ادامه دهد، تصریح کرد: علاوه بر اینکه باید بخواهیم که سربازی حضرت بقیه الله(عج) را از ما قبول کنند، از طرفی، می بایست ببینیم که از ما چه می خواهند؟ بنابراین، طلبگی یعنی طلبه همیشه به فکر سربازی امام زمان(عج) باشد.

در بیمارستان هم به فکر مردم بودم

این جانباز حادثه تروریستی ماه رمضان حرم مطهر رضوی ادامه داد: تا زمانی که زنده باشم در خدمت مردم هستم. همان لحظه های اول در بیمارستان که حالم بهتر شد، پیگیر کارها شدم. در این وضع نیز یک لحظه نگذاشتم که خدمت در منطقه کمتر شود و بلکه امروز چند نیرو بیشتر شده اند و در دوران نقاهت هم با دوستان تماس می گیرم و به دنبال کمک به مردم هستم.

وی تاکید کرد: تا زمانی که عمر داشته و قابل باشم، خدمت به این قشر را با قوت ادامه می دهم. بعد از ماجرای رخ داده، فهمیدیم که کارهای ما خاری به چشم دشمنان است و به همین علت این امور را با قدرت بیشتری ادامه خواهیم داد.

حضرت آقا دغدغه نداشته باشند؛ ما سربازیم

حجت الاسلام پاکدامن در ادامه خطاب به رهبر معظم انقلاب می‌گوید: همان طور که دستور دادید چند طلبه جهادی در حاشیه شهر بیایند، ما شبانه روز کار کردیم و خوش حال بودیم که شمادر این شش هفت سال لمس کنید که حاشیه شهر مشهد بهتر شده است.

وی افزود: به ایشان بگوییم که هیچ دغدغه‌ای نداشته باشید، تا جان داشته باشیم به عنوان سرباز شما برای کمک به نیازمندان گوش به فرمان خواهیم بود و نخواهیم گذاشت در موضوع حاشیه شهر منویات شما برزمین بماند و کوچک‌ترین دردسری برای نظام ایجاد شود.

این طلبه جهادی تصریح کرد: ما سرباز آقا هستیم و هر جا می رویم افتخار می کنیم که کار در حاشیه شهر به دستور مقام معظم رهبری است. این مطلب که «اگر آقا فرمان دهد، جان را فدایش می کنیم»، همین است و تا عمر داشته باشیم این راه را ادامه خواهیم داد.

مردم حاشیه شهر،‌ ولی نعمتان نظامند

خطاب بعدی او مسئولان اجرایی نظام هستند: بیشترین قشر ستم دیده و مظلوم پای کار و ولی نعمتان نظام در حاشیه شهر هستند و بسیار صبورند. شما به عنوان دولت امانت دار حکومت اسلامی هستید؛ کاری نکنید که خدای نکرده خانواده شهدا و مردم حاشیه شهر ناامید شوند. دولت در طرح‌ها و پروژه‌ها به فکر حاشیه شهر باشد.

حجت الاسلام پاکدامن گفت: دولت در بحث طرح ها و پروژه ها به فکر حاشیه شهری باشد که بیمارستان مطلوبی ندارد و حداقل امکانات شهری را داراست. یعنی فاصله ۱۰ کیلومتری اینجا با مرکز شهر با این مقدار فاصله طبقاتی نباشد.

ضدیت با عفاف و حیا، هدف استکبار است

وی، گریزی به مسئله فرهنگ و عفاف و حیا هم زد و اظهار کرد: یهود و استکبار جهانی در حال تغییر هویت شیعی و اسلامی هستند. آنها در حال مدیریت دنیا به صورت یک دهکده اند که حتی می خواهند خوراک، پوشاک، مدل لباس و خانه و موی سر ما را مدیریت و ذائقه مان را عوض کنند تا جای ارزش ها با ضدارزش ها عوض شود. مردم عزیز ایران بیدار باشند و بدانند در بحث جهاد تبیین به ویژه گام دوم انقلاب خیلی از مسائل را در پیش داریم که باید اتفاق بیفتد.

این طلبه جهادی توصیه کرد:‌ مردم این فریضه الهی و فرهنگ اسلامی چادر حضرت زهرا(س) و عفاف که امانت ایشان برای زنان و حیای علوی و حسینی را باید در زندگی نگه دارند تا تفکر یهود این مهم را از ما نگیرد و الگوی پوشش، رفتار و گفتار ایرانی اسلامی را به خصوص در گفت و گوهای خانوادگی، مسافرت ها و یا مهمانی ها رعایت کنند.

اولین حرف در نخستین زیارت

وی با بیان اینکه به خاطر درگیر بودن در مسائل حاشیه شهر کمتر حرم می رفتم، اظهار کرد: بالاخره اتفاق جانبازی برای هر طلبه و انسانی اتفاق بیفتد خدا را باید شکر کرد، اما اینکه در بالین ایشان، بهترین مکان ها، در قبله ضریح مطهر و روبرو و جلوی چشم آن حضرت این اتفاق افتاد، یعنی اینکه ما را واقعا خیلی دوست داشته اند؛ پس عرض می کنم: ممنونم که ما را انتخاب کردید.

حجت الاسلام پاکدامن ادامه داد: می خواهم تا جان دارم به همسایه ایشان کمک کنم و خواستارم که بیش از پیش توفیق بدهند تا به مجاوران شان خدمت کنم.

اختلاف افکنی، نقشه دشمن است

حجت الاسلام پاکدامن در پایان بر لزوم وحدت تأکید می‌کند: شیعه و سنی در کنار هم بوده اند و با یکدیگر وصلت کرده و قوم وخویش بوده اند. از سوی دیگر، ایرانی و افغانستانی باهم بوده و مشکلی نداشته اند. مردم عزیز ایران بیدار باشند و گوش به فرمان ولایت و بدانند که اختلاف افکنی، برنامه دشمنان برای نابودی و برهم زدن امنیت و آرامش کشور است و وحدت تنها راه خنثی سازی نقشه‌های آنان است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *