گره گشایی از کار مردم هم وزن نماز شب است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در دیدار مدیرکل سازمان بهزیستی کشور، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: در بسیاری از ادیان عبادت به ارتباط با خداوند محدود شده است؛ اما در دین مبین اسلام به عنوان کامل ترین دین خداوند این دایره را وسعت فرموده و خدمت به مردم را هم ذیل عبادت خویش اعلام نموده است؛ این یکی از بزرگترین نعمت های الهی برای بشر می باشد.

وی افزود: از خاص ترین عبادات ما نماز نافله شب است؛ گره گشایی از کار مردم هم وزن با نماز شب معرفی شده است.

آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: خدمات اجتماعی ما زمانی ارزش واقعی خود را می یابند که دارای شاخص هایی باشند؛ خلوص یکی از اصلی ترین شاخص های سنجش این خدمات است.

وی دل کندن از غیرخدا را از لوازم ارزشمند شدن خدمات اجتماعی دانست و گفت: اتقان، ضابطه مندی و نتیجه بخشی کارها نیز یکی دیگر از این شاخصه هاست.

مدیر حوزه های علمیه تصریح کرد: کار هرچه با زحمت بیشتر انجام گیرد دارای مزد و ارزش بالاتری نیز خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت زمان شناسی و گزیده یابی در انجام خدمات اجتماعی افزود: باید سر بزنگاه خدمت رسانی نمود و در وهله اول گره از کار مستضعفین و آنان که نیازمندتر از سایر اقشار جامعه هستند، باز کرد.

آیت الله اعرافی بیان داشت: باید علاوه بر خروجی فعالیت های سازمانی روی روش های درست و سنجیده اداره نمودن برای رسیدن به اهداف راهبردی دقت نمود.

وی ادامه داد: می بایست فرهنگ جامعه ما به سمتی پیش برود که پدر و مادر سالمند را عزیز دانسته و از انتقال آن ها به خانه های سالمندان پیشگیری گردد.

آیت الله اعرافی مسئله تحکیم بنیان خانواده و مقابله با رشد طلاق را یکی از اصلی ترین موضوعات روز برشمرد و خاطرنشان کرد: مبنای طرح ها و برنامه های چند سال اخیر حوزه های علمیه، مسائل روز جامعه اسلامی و اجتماعی بودن این برنامه هاست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *