ورود طلاب جهادی به عرصه مقابله با کرونا بسیاری از معضلات را حل کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهادگران حوزوی، آیت الله سیدعباس میریونسی در دیدار جمعی از اعضای گروه‌های جهادی طلاب استان کرمانشاه اظهار داشت: تجربه به همه ما نشان داده است که کار گروهی و جمعی همیشه بر تک روی برتری و رجحان دارد، لذا باید همواره در انجام کارها نگاه ما جامع و فراگیر باشد.

تولیت مدرسه علمیه کنگاور گفت: یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین گروه ها را می تواند گروه های جهادی طلاب در کشور نامید که این گروه ها با توجه به اهمیت و نیازهای کشور به صورت خودجوش و آتش به اختیار ظهور کرده اند و از ابتدای تولد آنها تاکنون شاهد تحولات بزرگی در بحث عمران و … بوده ایم.

وی در ادامه سخنان خود عنوان داشت: در حوادث طبیعی و غیرطبیعی همواره نقش گروه های جهادی طلاب بسیار پررنگ بوده است به گونه ای که در زلزله کرمانشاه، سیل خوزستان و … طلاب و حوزویان خوش درخشیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهادگران حوزوی، آیت الله میریونسی گفت: یکی از مزیت های گروه‌های جهادی نسبت به سایر گروه‌ها این است که گروه‌های جهادی با نیت خالص و در راه خدا تشکیل شده اند و این خود کیفیت کاری این گروه‌ها را ارتقا می‌بخشد و از سوی دیگر انتظار افراد در چنین گروهای جهادی از بُعد مادی گذر می‌کند و به بُعد معنوی می‌رسد که این موضوع بسیار ارزشمند است.

تولیت مدرسه علمیه کنگاور افزود: شاید در ظاهر گروه‌های جهادی به ویژه گروه های جهادی طلاب هزینه ای تحت عنوان حقوق دریافت نکنند، ولی بی‌شک در زندگی خویش خداوند آنان را در مواقع خاص مورد عنایت خویش قرار می‌دهد که این امر بسیار با ارزش تر و والاتر از مسایل مادی است.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه کمی و کیفی گروه‌های جهادی، بیان داشت: گروه‌های جهادی دارای خصیصه خودکفایی هستند به گونه‌ای که کمترین نیاز  به را بیرون دارند، بنابراین توسعه گروه‌های جهادی می‌تواند به صورت غیرمستقیم زمینه ساز خودکفایی در کشور شود.

آیت الله میریونسی با اشاره به اینکه در این شرایط کرونایی گروه‌های جهادی می‌توانند بسیار نقش آفرین باشند، عنوان کرد: با شیوع ویروس کرونا نیاز به نیروی انسانی بسیار افزایش یافت و از سوی دیگر کادر درمان و پزشکی با توجه به اپیدمی فراگیر و سریع کرونا هرگز پاسخگوی این همه مبتلا و بستری نبود، بنابراین ورود گروه‌های جهادی به میدان بخش اعظمی از این معضلات در بحث خدمات رسانی را حل کرد که این کار بسیار ارزشمندی بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *