• صفحه اصلی
  • >
  • ویژه
  • >
  • هم‌افزایی حوزه علمیه و بسیج دانشجویی برای گسترش حرکت‌های جهادی

هم‌افزایی حوزه علمیه و بسیج دانشجویی برای گسترش حرکت‌های جهادی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، نشست مشترک مسئولین دبیرخانه هماهنگی گروه های جهادی حوزوی و معاونت عملیات جهادی سازمان بسیج دانشجویی در قم برگزار شد. این نشست که در فضایی صمیمی و با هدف هم افزایی و هماهنگی بیشتر میان دومجموعه برگزار شد، گام نخست برای انجام اقدامات مشترک در عرصه‌های مختلف خواهد بود.

حجت الاسلام علیخانی در ابتدای این نشست با تاکید بر لزوم گسترش همکاری حوزه و دانشگاه در زمینه خدمت به محرومین گفت: از ابتدای آغاز حرکت جهادی در دانشگاه‌ها، اردوهای جهادی همواره شاهد حضور طللاب و دانشجویان در کنار یکدیگر بوده که این امر برکات فراوانی در عرصه محرومیت‌زدایی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی دانشجویی و حوزوی در این سالها در عرصه‌های مختلف، تجارب فراوانی کسب کرده‌اند که با برنامه ریزی‌های لازم، می توان زمینه را برای گسترش حضور مشترک طلبه و دانشجو در عرصه‌های محرومیت زدایی کشور فراهم کرد.

مسئول دبیرخانه هماهنگی گروه های جهادی حوزوی در ادامه ضمن تشریح برنامه‌ها و اهداف دبیرخانه هماهنگی گروه‌های جهادی حوزوی در سال ۱۴۰۱ گفت: همکاری حوزه علمیه و بسیج دانشجویی، می تواند باعث عمق بخشی و تقویت حرکت جهادی در کشور شود.


آقای غلامزاده، مسئول معاونت عملیات جهادی سازمان بسیج دانشجویی کشور در ادامه با برشمردن برنامه‌های این معاونت در سال جاری گفت: برنامه مشترک اعزام مبلغین جهادی به اردوهای جهادی دانشجویی در نوروز سال جاری، تجربه خوب همکاری دو مجموعه بود که با هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیق‌تر میتوان این اقدامات را با کیفیت بهتری انجام داد.

وی افزود: گروه‌های جهادی دانشجویی در سال‌های اخیر علاوه بر برگزاری اردوهای جهادی عمومی در ایام تعطیل سال، به شکل تخصصی و مسئله محور به معضلات گوناگون کشور در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی نیز پرداخته اند و توانسته‌اند موفقیت‌های خوبی در این زمینه کسب کنند.

در این نشست مقرر شد برای هماهنگی بیشتر مسئولین استانی دو مجموعه، همایش مشترکی در تیرماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار شود. ایجاد ارتباط موثر و آشنایی بیشتر رابطین با برنامه های استانی، از جمله اهداف برگزاری این نشست خواهد بود.

همکاری مشترک در برگزاری نشست ها و رویدادهای تخصصی و همچنین مشارکت در تولیدات پژوهشی و رسانه ای، از دیگر توافقات انجام شده در این نشست بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *