لبخند رضایت مردم؛ مزد جهادگران بی‌مزد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، در بازدید از محل اسکان این گروه جهادی در روستاهای شهرستان بیجار به روشنی می‌بینیم که یک معامله برد- برد در حال انجام است.

این گروه جهادی برنده جلب رضای الهی هستند و مردم راضی و امیدوار به آینده و اینکه هستند کسانی که آنها را فراموش نکرده اند.

زمانی که می بینیم کودکی لبخندی از سر شادی ترمیم دندانش می زند، مادری از معاینه کودکش توسط بهترین متخصصان خرسند است و پدر برزگ ها و مادر بزرگ هایی که از حس همدردی و همراهی و همدلی پزشکان امیدوارند.

چند روزی است که شور و هیجانی روستا را در برگرفته و ایمان می آوری که کار جهادی این گروه یقینا از سر اخلاص است.

سید احمدی مسؤل قرار گاه امام رضا(ع) در معرفی اقدامات خداپسندانه این تیم، بیان کرد: در طرح شهید عبدالله باقری چهار قرارگاه و ۹ تیم جهادی ۲۵۰ نفری در هشت محور جهادی اعم از مجموعه تخصصی پزشکی، دندان پزشکی، عمرانی، کشاورزی، دامپزشکی و ستادهای خلاقیت پروری در منطقه حضور دارند.

وی افزود: نیروهای تشکیل دهنده این تیم از ۱۰ استان کشور از جمله خراسان رضوی، کرمانشاه، تهران، ایلام، اصفهان، زنجان،کردستان و… برای خدمات رسانی به مردم محروم گرد هم آمده اند.

مسئول قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در ادامه افزود: پیش بینی می شود ظرف ۴۸ ساعت به حدود ۲ هزار نفر از اهالی این مناطق محروم خدمات رسانی شود و می توان گفت حضور این تعداد نیروی جهادی و خدمت رسان در نوع خود بی نظیر است.

وی مجموعه پزشکی این گروه را شامل متخصص داخلی، اطفال، زنان و زایمان، روانپزشکی، تریاژ و داروخانه خواند و تصریح کرد: دارو و آزمایشات نیز به صورت رایگان با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان بیجار انجام می گیرد.

سیداحمدی با بیان این مطلب که این تیم جهادی از روز سه شنبه در روستای خسروآباد بیجار مستقر بوده و تا روز جمعه به فعالیت خود ادامه می دهد افزود: ما آمادگی اعزام پزشکان متخصص در زمینه های مختلف از جمله اروتوپدی، آنکولوژی و… به مناطق محروم شهرستان بیجار را داریم و همچنین مقرر شده حضور این تیم هر ماه و یا هر دو ماه یکبار تکرار شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: گردهم آمدن این تیم به همت قرارگاه جهادی امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، سپاه پاسداران، کمیته امداد امام خمینی(ره) مجمع خیرین سلامت کشور، مرکز جهادی نیکو کاری طلایه داران ظهور، گروه جهادی حضرت زینب(س)، مجموعه بهشت و تیم ها و گروه های مختلف جهادی انجام گرفته است.

 بهرام کندائی مدیر روابط عمومی و سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه بیان کرد: این اردوی جهادی با اعزام حدود ۱۵۰ پزشک و دندانپزشک مشغول ارائه خدمت به مردم روستای خسروآباد بیجار و چندین روستای همجوار هستند.

وی تصریح کرد: به ازای هر ۱۰۰ هزار تومان پرداختی توسط خیرین جهت تهیه اقلام مصرفی دندانپزشکی، می توان در حدود ۲ تا ۳ میلیون تومان خدمات دندانپزشکی رایگان اعم از جرمگیری، معاینات، ترمیم و عصب کشی انجام داد.

کندائی خاطرنشان کرد: اینگونه اقدامات خیر که نماد اقدامات مشارکتی بخش های دولتی و غیر دولتی است علاوه بر ارتقای شاخص های سلامت مناطق محروم به تقویت فرهنگ و روحیه جهادی در ارائه دهندگان خدمات حوزه سلامت کمک شایان خواهد کرد.

 در ادامه حیدری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) استان کردستان نیز تصریح کرد: در راستای پویش لبخند احسان ستاد اجرای فرمان امام در قالب های متعدد خدماتی به مردم کشور ارائه کرده است.

وی با اشاره به اجرای طرح و پویش کشوری لبخند احسان از بهمن ماه سال گذشته در سنندج افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، خدمات دندانپزشکی به ۴۵۰ نفر از افراد شناسایی شده توسط گروه های جهادی، مراکز نیکوکاری و خیریه ها ارائه شده است.

حیدری اظهار کرد: در ادامه ی اجرای این طرح و با درخواست قرارگاه جهادی امام رضا(ع)، مبلغ ۵۴ میلیون تومان مواد و اقلام دندانپزشکی خریداری و بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی حدود ۵۴۰ میلیون تومان خدمات دندانپزشکی رایگان ارائه شده است.

وی تاکید کرد: از دیگر اقدامات این ستاد در مجموع از ابتدای شیوع و همه گیری کرونا تهیه ی ۲۲۰ هزار بسته ی خدماتی (معیشتی، لوازم تحریر تحت عنوان رزمایش مشق احسان، تهیه جهزیه و …) به ارزش ۹۰ میلیارد تومان و نیز مهمترین آنها تولید واکسن برکت توسط بنیاد برکت ستاد اجرای فرمان امام(ره) بوده است.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: علاوه بر اقدامات یاد شده این ستاد تهیه ی اقلام خوراکی و مواد غذایی این گروه جهادی را نیز بر عهده داشته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امید است این اردوی جهادی که با همت و همکاری قرارگاه امام رضا(ع) شکل گرفته گروه ها و مجموعه های مختلف از جمله کمیته امداد و سپاه پاسداران و …. در آن اثر گذار بوده اند در جهت خدمت رسانی به مردم محروم مناطق مختلف کشور ادامه داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *