شهیدی که خود را فدای خدمت به دین و مردم کرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی شب گذشته با حضور در منزل شهید محمدصادق دارایی، روحانی شهید حادثه تروریستی حرم مطهر رضوی که با حضور خانواده رئیس جمهور انجام شد، با تأکید بر اینکه شرط نائل آمدن به توفیق شهادت این است که افراد شهیدانه زندگی کنند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در مسیر مقابله با نظام سلطه و اذناب او همواره قربانیانی را تقدیم اسلام کرده که شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر رضوی از جمله این قربانیان هستند.

وی با بیان اینکه تنها افرادی می‌توانند در خط سرخ شهادت به پیش بروند که خود را به معنای واقعی کلمه در مفهوم خدمت به دین ذوب کرده باشند و به جز طی طریق در این مسیر الهی، موضوع دیگری را در دستورکار خود قرار ندهند، اظهار کرد: موضوع شهادت برای برخی افراد نظیر این روحانی مجاهد در حکم تکمیل‌کننده سلوک معنوی آنان است؛ به‌گونه‌ای همه عمر خود را سراسر در خدمت دین خدا و خلق او به کار می‌گیرند و در نهایت با شهادت، این الگوی اخلاقی و عملی تکمیل می‌شود.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان خاطرنشان کرد: آنچه که در رسانه‌ها با عنوان اقدامات جهادی شهید دارایی بیان می‌شود، تنها گوشه‌ای از تلاش‌های این روحانی مجاهد است و علاوه بر توزیع بسته‌های معیشتی و غذای گرم در مناطق محروم و حاشیه شهر، شهید دارایی همچون سایر طلاب مجاهد که در مناطق محروم فعالیت دارند، به همه ابعاد و جوانب زندگی محرومان توجه داشت.

وی ادامه داد: اگر امروزه شاهد هستیم که از استانداری و فرمانداری و شهرداری گرفته تا آستان قدس رضوی و سپاه استان در راستای حل چالش‌های مناطق محروم تلاش می‌کنند، به خاطر شناخت کامل و دقیقی است که امروزه نسبت به مشکلات این مناطق وجود دارد و دستیابی به این شناخت از مسائل و مشکلات حاشیه شهر در سایه تلاش و مجاهدت شهید دارایی و همسنگران ایشان بوده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: علاوه بر این، سیر تغییر وضعیت حاشیه شهر مشهد از یک تهدید بالقوه در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی به فرصتی برای خدمت نیز به برکت مجاهدت‌های این شهدای والامقام بوده است.

در این دیدار، همسر روحانی شهید محمدصادق دارایی ضمن قدردانی از حضور آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: برپایی باشکوه مراسم تشییع پیکر این شهید با حضور آحاد مردم مشهد نشانه قدرشناسی مردم و مایه تسلی خاطر خانواده شهداست.

وی تاکید کرد: دشمن نیز باید بداند که هویت و ماهیت برنامه‌های تفرقه‌افکنانه او برای این مردم برملا شده و این توطئه‌ها با همبستگی و بصیرت انقلابی این ملت همیشه ناکام خواهد ماند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *