رسیدگی به ۵۰۰ خانواده شیعه و سنی مرزنشین توسط روحانی جهادی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، حجت‌الاسلام مجتبی گرجی مرغملکی، از اهالی استان چهارمحال بختیاری و امام محله تازه آباد ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه است.

این روحانی که از مرداد سال ۹۷ در این منطقه مستقر شده است فعالیت‌های گوناگون فرهنگی اجتماعی برای ارتقا محله و شهر انجام داده است.

۵۰۰ خانواده تحت پوشش حمایتی این روحانی محله هستند که از آنها حمایت می‌کند؛ حجت الاسلام گرجی فرقی میان نیازمندان شیعه و اهل سنت در این شهر نگذاشته و به همه این خانواده‌ها کمک می‌کند، همچنان که برخی از خیرینی که او را در این زمینه یاری می‌کنند نیز از اهل سنت هستند.

حجت الاسلام گرجی با کمک خیرین در این سال‌ها بیش از ۵۰۰ قربانی ذبح و گوشت آن را در میان نیازمندان و مردم این منطقه مرزی توزیع کرده است. علاوه بر این بیش از ۱۲۰۰ بسته معیشتی نیز تقدیم فقرا شده است.

او برای حمایت از دانش آموزان نیازمند چیزی حدود ۲ هزار بسته لوازم تحریر در بین دانش آموزان تهیه و توزیع کرده است و علاوه بر خرید ۸ تبلت برای دانش آموزان با پیگیری‌های فراوان کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی از طریق شرکت مبتکران به ارزش ۸۷۰ میلیون تومان در سال جاری به دانش آموزان ثلاث باباجانی تقدیم شده است.

امام جماعت مسجد علی بن موسی الرضا (ع) محله تازه آباد ثلاث باباجانی تاکنون بیش از ۸۰ میلیون تومان لباس بچه گانه و کفش برای فرزندان نیازمند خانواده‌های محروم تهیه و توزیع کرده و تعداد فراوانی نیز لباس از طریق مراکز خیریه بین محرومین تقسیم شده است.

تأمین نان سر سفره مردم با تهیه و توزیع ۱۵۰۰ کیسه آرد برای پخت نان یکی دیگر از فعالیت‌های ایشان می‌باشد و قریب ۳۰ هزار پرس غذای گرم تهیه و در میان نیازمندان توزیع شده است.

امام محله تازه آباد با کمک خیرین ۳ خانه مسکونی برای نیازمندان ساخته و برای مدرسه نیز ۶ سرویس بهداشتی ساخته شده است.

حجت الاسلام گرجی پیوست فرهنگی در کنار فعالیت‌های اجتماعی را دغدغه خود می‌داند، از همین روی اولین کتابخانه هوشمند شبکه مجازی کرمانشاه را در این محله و شهرستان راه‌اندازی و تأسیس کرده است. طرحی که با هدف تأمین کتاب‌های کمک آموزشی و غیره برای دانش آموزان انجام می‌گیرد.

او در توضیح این طرح می‌گوید: از نیمه دوم ۹۸ این کار کلید خورده و بیش از ۴۰۰۰ کتاب از جمله کتب کمک آموزشی و غیره برای تأمین این کتابخانه از طریق خیرین جذب شده است. بیش از ۲۰۰ میلیون تومان میز و صندلی و لوازم مورد نیاز کتابخانه را خریداری کرده‌ایم که راستای ارتقای فرهنگی این شهرستان انجام می‌گیرد و به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

تقدیر از مادران در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) کار دیگری است که توسط این امام محله انجام شده و از مادران شیعه و سنی به این مناسبت تجلیل به عمل آمد.

حجت الاسلام گرجی با توجه به حضور اهل سنت در این منطقه و طمعی که وهابیت برای نفوذ در بین اهل سنت دارد با کارهای فرهنگی مختلف و ترویج اسلام ناب سعی در مقابله با تفکرات ضاله و افراطی گرایانه وهابیت دارد.

او در راستای اشتغالزایی در این منطقه اقدام به تأسیس کارگاه تولیدی لباس که ۲۵ نفر به صورت مستقیم به ۱۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال پیدا کرده‌اند. همچنین کارگاه ماکت سازی با ایجاد اشتغال برای ۱۰ نفر نیز انجام شده و تعدادی را نیز برای اشتغال زایی به مکان‌های مختلف معرفی کرده است.

فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی و انسان‌دوستانه و محرومیت زدایی این روحانی و امام محله در این سال‌ها باعث شده تا بین شیعیان و اهل سنت این شهرستان مورد توجه قرار گرفته و در دل مردم جا پیدا کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *