خدمت به مردم، خدمت به اسلام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهادگران حوزوی، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام گفت: عمر و جوانی بسیار کوتاه است و توانمندی‌ها به سرعت از انسان گرفته می‌شود و نمی‌تواند آنگونه که باید اثرگذار باشد پس باید قدر دان فرصت‌ها باشیم و به خوبی از آن‌ها استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری به فرا رسیدن ایام فاطمیه اشاره کرد و افزود: حضرت زهرا سلام الله آن قدر از عدالت و کمالات برخوردار بود که اشرار آن زمان تحمل این بزرگوار و اهل بیتشان را نداشتند البته که امروز نیز تحمل جمهوری اسلامی را ندارند.

وی ادامه داد: همیشه در کنار خوبی و موفقیت کاستی و بدی نیز وجود دارد اما این کاستی‌ها به معنای عدم تحمل عدالت و پرچم مهدوی نیست البته که این فتنه‌ها نیز همانند همه ۴۳ سال می‌گذرد.

امام جمعه شهرکرد بیان کرد: شهدا، مقام معظم رهبری و همه خوبانی که در راستای قدرت و موفقیت اسلام تلاش کردند نعماتی هستند که به چشم دیدیم و این نعمات به فضل الهی بیشتر می‌شوند و همانگونه که شرورها به فتنه‌های خود اصرار دارند مومنان نیز به جهاد خود ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: عمده مطلب این است که مراقب باشیم در چه صفی هستیم صف منفعلان، سست شده‌ها و یا صف مومنان و مجاهدان؟ پس این صف باید مشخص شود و شما داوطلبان هلال احمر که این لباس مقدس را پوشیدید باید صف خود را مشخص و خدمت جوارحی و فکری خود را کامل کنید.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام توضیح داد: خدمت فکری ترویج اسلام ناب و پشتیبانی از مکتب امام زمان(عج) است که این خدمات باید کامل و جامع باشد تا برای ما عاقبت بخیری بیاورد زیرا که خدمت یک طرفه ناقص است و فکر و عمل باید در یک راستا هزینه شوند.

وی ادامه داد: امام صادق علیه السلام در حدیثی می‌فرماید هر کس که در جامعه غم‌زدایی کند خداوند غم‌های اخروی او را برطرف می‌کند که کار شما نیز همین است و غم گرفتاران را رفع می‌کنید که عاقبت بخیری در پیش دارد.

نماینده ولی فقیه در استان به روایت دیگری از حضرت اشاره کرد و افزود: خدمت به خلق خدا و مردم عزیز است و کسی حد و اندازه آن را نمی‌داند البته به این شرط که خدمت ارائه شده کامل باشد.

امام جمعه شهرکرد بیان کرد: ولایت فقیه است که امروز به ما حیات اهل بیتی می‌بخشد و مقام معظم رهبری با این همه کمالات رهبری این مملکت و مکتب را مدیریت و راهبردی می‌کند که این باور ما است و نوع خدمات ما نیز باید در این راستا باشد.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام گفت: خدمت به مردم خدمت به اسلام است یعنی کاری که شما انجام می‌دهید مردم را به سلام خوشبین می‌کنید پس قدردان این تلاش‌ها باشید البته خدمت بدون منت نزد خدا مقبول‌تر است و شخص دریافت کننده خدمت بر سر شما منت دارد، زیرا که با کمک کردن به او راه بهشت برای شما باز شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *