• صفحه اصلی
  • >
  • ویژه
  • >
  • حضور روحانیت در کنار مردم و حل مشکلاتشان سبب دلگرمی آنها می‌شود.

حضور روحانیت در کنار مردم و حل مشکلاتشان سبب دلگرمی آنها می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهادگران حوزوی، حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی امام جمعه شهر قزوین و نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به سابقه درخشان منطقه قزوین به عنوان یکی از مهم ترین خواستگاه های شیعه یادآور شدند: قزوین از دیرباز به عنوان یکی از مهم ترین خواستگاه های اسلام و تشیع مطرح بوده و در گذشته به عنوان پایتخت صفویه جایگاه مهمی برای نشر معارف اهل بیت (علیهم السلام) به شمار می رود از این رو عالمان بر جسته ای همچون محمد تقی برغانی در آنجا رشد و به عالم اسلام معرفی گردید است.

این مرجع تقلید با بیان جایگاه علما و روحانیت و مسئولیت مهم آنها در نشر معارف اسلامی و فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام)بیان کردند: مسئولیت شما امروز بسیار سنگین است، مردم به عنوان الگو و پشتوانه به شما نگاه می کنند از این رو آن ویژگی ها و مزایایی که مربوط به اسلام و انقلاب است باید در شما جمع باشد.

معظم له در ادامه به حضور مردم متدین قزوین در صحنه های گوناگون انقلاب اسلامی اشاره نمود و خاطرنشان کردند: امروز یکی از مهم ترین وظایف روحانیون ارتباط مستقیم با مردم است باید در کنار مردم بود و به صحبت های آنها گوش داد.

این مرجع تقلید در ادامه به اهمیت جایگاه تبلیغ و انجام امور فرهنگی از سوی روحانیت و مبلغان دینی پرداخت و افزودند: باید در کنار تبلیغ و کارهای فرهنگی به درد دلهای مردم و مشکلات آنها گوش کرد. حضور شما در کنار مردم و حل مشکلات آنها سبب دلگرمی آنها می شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی سختی معیشت و بیکاری را یکی از مشکلات مردم دانسته و افرودند: باید برای حل این مشکل هر چه در توان هست به کار گرفته شود تا باری از روی دوش مردم برداشته شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *