• صفحه اصلی
  • >
  • بوشهر
  • >
  • جوانان گروه‌های جهادی از خود عبور کرده و به دیگران می‌پردازند

جوانان گروه‌های جهادی از خود عبور کرده و به دیگران می‌پردازند

به گزراش پایگاه اطلاع رسانی جهادگران حوزوی، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری سه‌شنبه شب در آیین “شکوه هجرت” در دانشگاه خلیج فارس بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های سلوک انسانی عبور از خود است و در این حالت  انسان در مسیر رشد و تعالی قرار می‌گیرد، زیرا هر چیزی که در خود متوقف شود دچار میرایی و ایستایی می‌شود.

وی ادامه داد: جوانان گروه‌های جهادی از خود عبور کرده و به دیگران می‌پردازند و در این مسیر در شخصیت انسانی خود به رشد و بالندگی می‌رسند.

امام جمعه بوشهر خطاب به دانشجویان جهادگر بوشهری، گفت: اردوهای جهادی برای جوانان، سازنده مهندسی شخصیتی است که حیاتی بالنده، پر فروغ و بی غروب دارد و برای دریافت این ماندگاری می‌توانید ۱۰ سال بعد به همان روستاهای محل خدمت خود مراجعه کنید و ببینید.

صفایی بوشهر رمز این ماندگاری را عشق به کار و خدمت دانست که روح خاصی به ساخته‌های آنها می‌بخشد و اضافه کرد: همه سنگ‌ها و آجرهایی که با عشق روی هم گذاشته می‌شود، عطر ماندگار مهر و عشق به خدمت را درون خود دارند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار کرد: دانشجویان شرکت کننده در اردوی جهادی در ایمان، تقوا، احسان و جهاد ستاره‌های سپهر ایران اسلامی هستند.

 اردوی جهادی نشان از تحول آفرینی انقلاب اسلامی در جهان بینی دانشجویان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: برگزاری اردوهای جهادی از سوی دانشجویان نشان دهنده این است که انقلاب اسلامی تحول آفرین است واین سبب شده است تا دانشجوی ایرانی نگاه و جهان بینی متفاوتی نسبت به دیگر نقاط جهان داشته باشد.

محمد تقی ایرانی افزود: انقلاب اسلامی آمد تا انسان سازی کند و گفتمانی ایجاد کرد که به گفتمان غالب همه ملت‌های مظلوم منطقه و جهان تبدیل شد و آن استعمار ستیزی، ایستادگی با دستان خالی و حمایت از مستضعفان است.

وی ادامه داد: حرکت دانشجوی ایرانی در طول تاریخ انقلاب اسلامی همسو با آرمان گرایی، مخالفت با سلطه طلبی و دفاع از مظلومان بوده است.

ایرانی بیان کرد: صحنه اردوهای جهادی آماده است تا فرزندان با ذکاوت ایران اسلامی با حضور در کنار مردم مستضعف و مناطق محروم علاوه بر همدردی، برای رفع مشکلات و کمک به توسعه کشور اقدام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: دانشجویان آرامان‌خواهانه در این مسیر قدم گذاشته‌اند تا با ایجاد آرامش برای مردم این مناطق اطمینان دهند که در جامعه فرهیخته و آرمان‌خواه ایران اسلامی تنها نیستند.

ایرانی اظهار کرد: همان‌ طور که در جنگ تحمیلی از آن هنگام که جوانان بسیجی وارد کارزار جنگ شدند، سرنوشت به نفع ایران تغییر کرد و از یک جنگ فرسایشی به یک پیروزی غالب بدل شد، امروز هم برای تغییر سرنوشت جامعه در برابر جنایت اقتصادی آمریکا و غرب علیه ملت ایران نیازمند نقش‌آفرینی جوانان هستیم.

وی ادامه داد: امروز دشمن جنگ را تا سفره‌های مردم، فرهنگ، دانشگاه و مدارس ایران کشانده و آمده است تا آوای تردید و شک و شبهه نسبت به آرمان‌ها و ارزش‌ها انقلاب اسلامی را در دل‌های ملت ایجاد کند که رهبر معظم انقلاب از آن به شبیخون فرهنگی تعبیر کردند و بسیار دشوارتر از جنگ نظامی است.

وی گفت: ناآرام کردن جامعه و شکل دادن ناآرامی‌های صنفی تاکتیک دشمن است و مردم باید با بردباری برای حل مشکلات اقتصادی به دولت سیزدهم که با رای قاطع ملت شکل گرفت فرصت بدهند تا مشکلات را حل کند.

آیین تجلیل از فعالان اردوهای جهادی دانشجویی استان بوشهر با عنوان “شکوه هجرت” سه شنبه شب با حضور دانشجویان و مسئولان دانشگاه‌های استان بوشهر برگزار شد و در این آیین ۱۵ گروه برتر جهادی بسیج دانشجویی تجلیل شدند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *