باید به فکر میلیون‌ها جوان باشیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهادگران حوزوی، به نقل از آنا، امروز جمعی از نخبگان، فعالان و تشکل‌های اجتماعی با حضور در ستاد انتخاباتی آیت‌الله اعرافی با وی دیدار و دغدغه‌های خود را بیان کردند.

آیت‌الله اعرافی بعد از شنیدن دغدغه‌های این افراد خطاب به آن‌ها با بیان اینکه معتقد است روحانیت باید فدایی ملت باشد گفت: همه ما تلاش و کار می‌کنیم تا فدایی ملت باشیم.

وی ذات روحانیت را توأمان با فداکاری، جهاد و عشق خدمت در همه ابعاد دانست و افزود: سابقه روحانیت نشان داده که دارای این سابقه است.

آیت‌الله اعرافی نخبگان و فعالان اجتماعی را توصیه به مطالعه کتاب «به رنگ صدر» کرد و ادامه داد: این کتاب توسط همسر شهید سید محمدباقر صدر و خواهر امام موسی صدر هست به رشته تحریر درآمده است. آقای صدر نابغه‌ای است که از ۱۵ سالگی مجتهد مطلق بوده و در ۲۲ و ۲۳ سالگی کتاب‌های فلسفه وی دنیا را تکان داد.

آیت‌الله اعرافی اظهار کرد: کسی که کتاب «به رنگ صدر» را بخواند متوجه می‌شود که روحانیت یعنی چه! آقای صدر فضای درون‌گرای نجف را تغییر داد و برای انقلاب جان‌فشانی کرد. اگر وی اکنون می‌بود فضای حال را دگرگون می‌کرد، لذا این اصل هویتی ماست (روحانیت) و باید احیا شود.

وی افزود: فرصتی که انقلاب اسلامی برای آبادانی، شکوه و اقتدار به وجود آورد به‌سادگی قابل تکرار نیست، لذا در حال حاضر ما مفت سنگرها را از دست می‌دهیم. همه ما باید از این سرمایه بزرگ صیانت کنیم و خطاهای نقطه‌ای آن را از میان برداریم.

وی افزود: باید به فکر میلیون‌ها جوانی باشیم تا بتوانیم جریان انقلاب را در درون آن‌ها نافذ کنیم، رویکرد ما باید جهادی و بن‌بست شکن باشد و با رویکرد جهادی می‌توان صحنه را تغییر داد.

همچنین در ادامه دیدارهای مردمی آیت‌الله اعرافی دیداری نیز با اعضای ستاد ملی یاور محرومین داشت. وی ضمن گرامی داشت قیام ۱۵ خرداد و تسلیت ایام شهادت حضرت امام صادق (ع)، استمرار انقلاب و اصلاح امور و بازسازی کشور را منوط به داشتن شعور و شور انقلابی و تفکر جهادی دانست و افزود: الحمدالله در همه شما جوانان این صفات وجود دارد.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر این مهم که چند سند اصلی و راهبردی کشور نیاز به برنامه‌ریزی کلان دارد خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که نیاز به برنامه‌ریزی دارد، بیانیه گام دوم انقلاب است که باید به آن به شکل جدی ورود کرد. چرا که این بیانیه یک منشور عالی است. این بیانیه تعبیر ۴۰ ساله‌ای است برای گشایش در امور، لذا آن را یک محور می‌دانم.

آیت‌الله اعرافی در خصوص اولویت‌های دولت آینده گفت: ما مجموعه‌ای از اسناد و سیاست‌هایی داریم که حضرت آقا بیان کردند که خیلی در عمل نرفته است، دولت جدید با رویکرد جدی و جهادی باید به سمت تدوین برنامه هفتم برود. باید تلاش کنیم تا جریان انقلابی و فرهنگ جهادی به روی کار بیاید تا مشارکت مردمی فعال‌تر شود. باید برای گشودن گره‌ها کار عظیمی انجام شود. باید با نگاه باز و در کنار هم به امور ورود کنیم تا کار بزرگی در خصوص انقلاب صورت بگیرد.

وی افزود: ۲۰۰ سند تحولی طراحی‌شده و باید آرام‌آرام این‌ها را اجرایی کنیم، ضمن اینکه روح کار باید اجتماعی‌تر شود. در مسئله فقرزدایی باید دولت پای‌کار بیاید و تحولات در این حوزه رخ دهد. در این رابطه مجلس شورای اسلامی در تصویب بودجه کارهای شایسته‌ای انجام داده است تا در خصوص فقرزدایی وارد عمل شویم.

آیت‌الله اعرافی ادامه داد: خبرگان باید هر چه بیشتر آینه تمام نمای خواسته‌های ملت و نماینده این اندیشه باشند، همه این‌ها شرایط جدیدی است که باید وارد آن شویم و نقش‌آفرینی کنیم.

در ادامه دیدارهای مردمی، جمعی از کردهای مقیم تهران نیز با حضور در ستاد انتخاباتی آیت‌الله اعرافی با نامزد انتخابات مجلس خبرگان دیدار کرده و به بیان مشکلات و دغدغه‌های خود پرداختند.

آیت‌الله اعرافی بعد از استماع سخنان این جمع، انقلاب اسلامی را پدیده‌ای مهم دانست که مهم‌ترین عنصر پدیدآورنده آن طبقات مختلف مردم بودند و گفت: طبیعی است که دشمن با ما سر سازش نداشته باشند، انقلاب اسلامی جایگاه ما را به‌مراتب بالا آورد و ترقی بخشید. از دید من که یک مسئول حوزه هستم همه ملت را در خلق این انقلاب سهیم میدانم، فراتر از شیعه و سنی و اقوام، همه در آبادانی کشور سهم داشته باشند.

آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: همه ما باید با گذشت در کنار یکدیگر باشیم، این کشور با همه پیشرفت‌ها و دستاوردها برای همه ماست، مشکلات زیادی در دست است که باید تمام این مسائل در کنار هم حل شوند و زیبنده نیست که در مشکلات یکدیگر را تنها بگذاریم.

وی افزود: فقط دولت و مسئولان نباید برای ترقی کشور کار کنند، تمام ظرفیت‌های مردمی باید به‌پای کار بیایند. بارها به لبنان و سوریه رفتم، مردمان آنجا با الهام گرفتن از انقلاب اسلامی روحیه جهادی را برای خود شکل دادند و در مقابل مشکلات ایستادند.

آیت‌الله اعرافی در پایان این دیدارها حضور و مشارکت مردم در انتخابات را مهم‌ترین اصل دانست که بایستی این به‌خوبی نمایان شود و ادامه داد: مردم با حضور پررنگ خود عرصه را برای دشمن تنگ می‌کنند، لذا باید در روز ۲۸ خرداد یک حماسه بی آفرینیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *