سه ماموریت‌ مهم روحانیت به روایت رئیس جامعه مدرسین

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دومین گردهمایی مبلغان بشردوستی که با حضور یک هزار نفر از طلاب و روحانیون «همیار هلال‌احمر» در سالن همایش‌های بین‌المللی رسول اعظم (ص) مدرسه علمیه امام موسی کاظم (ع) قم برگزار شد طی سخنانی رسالت انبیای الهی بخصوص نبی گرامی اسلام (ص) را محدود به یک قوم و عشیره و مذهب و دین خاص ندانست و اظهار داشت: همانطور که پیامبر ما برای دستگیری از تمامی جامعه بشری ماموریت داشت، علما و روحانیت نیز باید همان راه را بپیمایند.

وی تاریخ روحانیت را پرافتخار توصیف کرد و افزود: طلاب با تقدیم ۴ هزار شهید در هشت سال دفاع مقدس در تارک تاریخ درخشیدند. همچنین در اوج همه‌گیری کرونا، بسیاری از طلاب عمامه‌ به سر خود را وقف بیماران کردند و تعدادی از آنان شهدای سلامت شدند. در هنگام بلایای طبیعی هم روحانیت در میدان حاضرند و این ها حاکی از عزت روحانیت است که در عرصه‌های مختلف به نمایش درآمده است.

آیت‌الله حسینی بوشهری بر اساس مبانی دینی، خدمت به جامعه انسانی را در ردیف ایمان به خدا دانست و سه ماموریت شامل هدایت معنوی جامعه، هدایت سیاسی جامعه و خدمت‌رسانی اجتماعی را در کنار درس و بحث و تحقیقات علمی از ماموریت‌های مهم روحانیت برشمرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: روحانیت در اوج بحران‌های سیاسی و اجتماعی کشور بصیرت‌افزایی کرده است و امثال شهید مختارزاده‌ها و عجمی‌ها هم جان خود را کف دست گرفتند و فضای سیاسی و اجتماعی جامعه را به ریل اصلی خود بازگرداندند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه دنیا باید بداند ایرانیِ امروز آن ایرانی دیروزی که حاکمان طاغوت بر او حکومت می‌کردند نیست، افزود: امروز ایران دعوت‌کننده‌ی بشریت به سوی هدایت معنوی، هدایت سیاسی و خدمات اجتماعی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *