میزبانی از حدود ۱۰۰ هزار زائر توسط طلاب جهادی مدرسه علمیه حضرت ولی عصر (عج) شهر مهران

حجت الاسلام سلیم ابراهیمی، مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) مهران، با اشاره به اقدامات، فعالیت ها و خدمات رسانی این مدرسه به زائران اربعین حسینی گفت: برنامه ها و مباحث زیر ساختی و عمرانی مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) مهران از یک ماه پس از اربعین سال گذشته آغاز شد و این برنامه ها و اقدامات را به رتبه ای رساندیم تا بتوانیم مقدمات خدمات رسانی به زوار اربعینی را فراهم کنیم، اگر چه تا تجهیز کامل این مدرسه فاصله داریم اما اقدامات خوبی شکل گرفته است.

وی با اشاره به خدمت رسانی مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) مهران به زائران در ایام اربعین حسینی ۱۴۰۲ اظهار کرد: در بحث اسکان و پذیرایی سه وعده غذا از ۲۸ محرم امسال در خدمت زائرین بودیم، البته در طول سال میزبان زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هستیم اما در ایام خاص مانند محرم، نیمه شعبان، رجب، عرفه و به ویژه اربعین این میزبانی گسترده تر است.

میزبانی سه وعده ای از زائران اربعین و اسکان مناسب

مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) مهران افزود: میزبانی ما از زوار اربعینی خاص تر است و به صورت ویژه از بیست و هشت محرم خدمت رسانی را شروع کرده و علاوه بر اسکان، سه وعده غذا در خدمت زائرین هستیم و تا الان میزبان تقریبا روزانه ۳ الی ۴ هزار نفر از زائرین بوده و قدم مبارک طلاب سراسر کشور و مردم روی چشم ما است.

وی خاطرنشان کرد: مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) مهران مقر و جایگاه اسکان برادران و مدرسه کنار آن که مربوط به آموزش پرورش است ویژه اسکان خواهران است و خدمت رسانی به زوّار اربعینی اعم از خواهر و برادر یکسان و به یک شیوه است و در سه وعده غذا، دو وعده شربت و چای و کیک از زائران پذیرایی می‌کنیم.

به گفته حجت الاسلام ابراهیمی، خادمین مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) مهران سی تا سی پنج نفر هستند که هر شخص وظیفه خودش را انجام میدهد و کارها تقسیم بندی شده است ولی با این حال گاهی برخی خادمان تا ۷۲ ساعت بدون استراحت خدمت رسانی می کنند.

برنامه های فرهنگی و تبلیغی و مهدکودک

وی با بیان اینکه در بحث فرهنگی که یکی از دغدغه های ویژه حوزه علمیه استان ایلام بوده نیز اقدامات خوبی شکل گرفته است، افزود: اقامه نماز جماعت و میز پاسخگویی به شبهات، اجرای طرح های تربیتی و معرفتی، اهدای بسته های فرهنگی به زائرین در حد توان و تبلیغ چهره به چهره از فعالیت های طلاب ماست.

مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) مهران ادامه داد: طلاب با روی خوش از زائرین پذیرایی می کنند و اقدامات فرهنگی خوبی هم در حال اجراست و این به عنوان نماد حوزه است.

وی با بیان اینکه در بخش خواهران نیز مهدکودک را فعال کرده ایم تا کودکان زوار اربعینی سرگرم شوند، افزود: به کودکان نیز بسته فرهنگی اهدا می شود. همچنین سخنرانان و خطبا بین نمازها در موضوعات آداب زیارت، ارزش و اهمیت زیارت امام حسین(ع) و … صحبت می کنند.

راه اندازی قرارگاه فرهنگی مذهبی شهید آوینی

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به راه اندازی قرارگاه فرهنگی مذهبی شهید آوینی قبل از ایام اربعین حسینی گفت: در قرارگاه فرهنگی مذهبی شهید آوینی یک اتاق ویژه به رسانه اختصاص داده شده و یکی از طلاب خوش فکر و کار بلد که در فضای مجازی کار کرده را مسئول این قرار گاه گذاشتیم تا زیبایی های پیاده روی اربعین و خدمت رسانی به زائران به تصویر کشیده شود و به یادگار بماند.

مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) مهران درباره پیش بینی آمار خدمت رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام تا پایان اربعین، ادامه داد: پیش بینی ما بر میزبانی از ۱۰۰ هزار نفر است. ان شاء الله بتوانیم بهترین خدمت را به زائران حضرت ارباب ارائه دهیم.

وی افزود: از همه مسئولان ملی و استانی علی الخصوص آیت الله اعرافی که پشتیبان ما هستند تشکر می کنیم که اگر نبودند به این سرعت کارها انجام نمی‌شد، اما در بحث تجهیز مدرسه علمیه مهران و راه اندازی مجتمع فرهنگی در مهران جای خالی آن حس می شود تا حوزه علمیه در ایلام یک مجتمع فرهنگی و اجتماعی برای خدمت رسانی مطلوب به طلاب داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *