۶ روستای محروم خراسان رضوی از خدمات اردوی جهادی بهره‌مند شدند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، هادی غلامی افزود: اردوی جهادی سلامت‌محور «نذر شفاء» به همت مدیریت امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی و با مشارکت خادمیاران از ۱۳ تا ۱۵ بهمن در ۶ روستای بخش رضویه شهرستان مشهد شامل قرنه علیا، کلاته عبدل، نیازآباد، قلعه پختوک، بریلی به محوریت روستای پس‌خوری برگزار و خدمات مورد نیاز بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی به اهالی این روستاها ارائه شد.

وی ادامه داد: یک روز پیش از اجرای برنامه، تیمی از پزشکان و خدمه امور مجاورین برای غربالگری و ارزیابی به منطقه‌ اعزام شدند تا مقدمات کار فراهم شود، سپس تیمی کامل شامل ۳۰ نفره از پزشکان متخصص، پرستاران و کادر درمانی به همراه امکانات و تجهیزات درمانی از جمله ۲ اتوبوس بیمارستان سیار رضوی، مواد بهداشتی و لوازم ضدعفونی و دارو در منطقه حضور یافته و طی ۲ روز به ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و دارویی پرداختند.

مدیر امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی با اشاره به خدمات درمانی و دارویی ارائه شده در قالب این اردوی جهادی گفت: در نتیجه ارائه خدمات تخصصی در حوزه‌‎های پزشک عمومی، جراحی عمومی، زنان و مامایی، دندانپزشکی و روانشناسی و مشاوره، غربالگری و معاینه حدود ۶۰۰ مراجعه‌کننده و تحویل داروی رایگان به ارزش حدود ۱۰۰ میلیون ریال بوده است.

وی همچنین افزود: برگزاری اولین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی، مسابقات مقدماتی ویژه رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان حاشیه شهرها و مناطق کم برخوردار سراسر کشور از دیگر خدمات این اردوی جهادی است که با محوریت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، در ۱۰ رشته ورزشی ویژه آقایان و ۵ رشته برای خواهران آغاز شده است و اهالی روستاها در این جشنواره شرکت می‌کنند.

غلامی با اشاره به تداوم طرح و برنامه‌های بنیاد کرامت رضوی برای ارائه خدمت به همسایگان حضرت رضا(ع) در مناطق روستایی، ادامه داد: در جریان پایش منطقه‌ای و شناسایی سایر نیازهای روستائیان، بهسازی و تعمیر سه باب منزل روستائیان محروم، مسجد و مدرسه روستای پس‌خوری با برآورد هزینه ۵۰۰ میلیون ریال و نیز تدوین طرحی برای کمک به اشتغال‌زایی اهالی روستا از مسیر ارائه تسهیلات در دستور کار قرار گرفت.

وی به یک طرح دیگر برای خدمت به اهالی این روستا هم اشاره کرد و گفت: به دلیل بعد مسافت از مشهد و کمبود وسایل نقلیه، شماری از روستائیان به خصوص مسن‌ترها توفیق زیارت مستمر حرم مطهر رضوی را پیدا نمی‌کنند که برای حل این مشکل، به زودی امکان زیارت آن‌ها در قالب کاروان را فراهم می‌کنیم.

مدیر امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی افزود: ابراز امیدواریم با تداوم طرح «نذر شفاء»، پس شناسایی و رفع نیازها و مشکلات حاشیه‌نشینان و روستائیان، آستان مقدس رضوی در حد توان و مسئولیت اجتماعی خود، خدمات بیشتری را به مجاوران امام رئوف ارائه کند.

شایان ذکر است قرار است اردوهای جهادی «نذر شفاء» هر ماه یک بار به صورت مستقل توسط آستان قدس رضوی در مناطق کم برخوردار برگزار شود و در این بین مناطق موقوفه‌داری که دسترسی به مراکز شهری و امکانات درمانی ندارند، در اولویت دریافت خدمت خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *