گروه‌های جهادی با اولویت‌بندی مشکلات را شناسایی و برطرف کنند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، آیت‌الله سیدحسن عاملی در دیدار با مسئولان سپاه و بسیج جهاد سازندگی اردبیل اظهار داشت: اتکا به فعالیت‌های دولتی نقش اساسی در محرومیت‌زدایی دارد و به همین منظور باید روحیه بسیجی و جهادی در تمامی عرصه‌ها به عنوان راهگشا استفاده شود تا مسیرهای ناهموار را بتوانیم هموارسازی کنیم.

وی بیان کرد: فعالیت بسیج سازندگی علاوه بر محرومیت‌زدایی اثرات مهم تربیتی و فرهنگ‌سازی نیز در جامعه دارد و با توجه به این که کار جهادی کار نسل متدین است بنابراین باید با بهره‌مندی از تعالیم دینی نسبت به خودسازی اقدام شود و اصل مهم خدمات به دیگران را در جامعه به یک موضوع مهم و اساسی تبدیل کنیم.

امام جمعه اردبیل افزود: بهره‌مندی از تعالیم دینی مبحث مهم خودسازی را در جامعه نشان می‌دهد و در این زمینه توجه به تقویت اعتقادات دینی برای بهبود روحیه جهادی در انسان‌ها امری لازم و ضروری است و باید برای کشور با اعتقادات دینی عزت آفرینی شود که در این زمینه نقش صدا و سیما و رسانه‌های اجتماعی در انعکاس فعالیت جهادگران بسیار مهم و اساسی است.

عاملی اظهار کرد: الگوسازی برای نسل جوان با به تصویر کشیدن کم کاری و کاستی‌ها بسیار مهم و اساسی است و لازم می‌دانیم که دستگاه‌های اجرایی موضوع محرومیت‌زدایی را مورد انتقاد قرار دهند تا با مشاهده نقاط ضعف و چالش کشیدن مشکلات موضوعات محوری بررسی و برطرف‌سازی شود.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: جنگ روسیه و اوکراین و تحریم این کشور توسط غرب نشان دهنده نگاه روسیه به ملت ایران است چرا که ایران اسلامی در سخت‌ترین شرایط و تحریم‌ها ۴۰ سال مقاومت خود را نشان داده و با توانمندسازی‌ها توانسته بر مشکلات موجود مسلط شود.

عاملی اظهار کرد: ملت ایران اسلامی در هشت سال جنگ دفاع مقدس بودجه را صرف جنگ کرد و بعد از آن نیز خدمت به مردم را بسیجی‌وار ادامه می‌دهد که این اقدامات و تلاش‌ها شایسته تقدیر و قدردانی است و باید تمامی دستگاه‌ها در این زمینه وارد میدان شوند و به محرومیت‌زدایی بپردازند.

وی تصریح کرد: گروه‌های جهادی باید اولویت‌ها را شناسایی و تعیین کنند و با کرامت مشکلات مناطق محروم را برطرف کرده و فقر فرهنگی را از بین ببرند و از طرفی با توجه به مشکل کم‌آبی که یک معضل اساسی است را با در نظر گرفتن شرایط نامناسب مناطق محروم بهبود بخشند و آبرسانی به این مناطق را انجام دهند.

امام جمعه اردبیل افزود: تلاش‌های بسیج سازندگی در محرومیت‌زدایی بسیار مهم و اساسی است چرا که در سخت‌ترین شرایط امید مردم به مناطق محروم و کم برخوردار است و انتظار می‌رود این اقدامات همچنان به خصوص در حوزه محرومیت‌زدایی تداوم یابد و انسان‌های مخلص در این راستا پرورش یابند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *