روحانیت با خدمت به مردم و ارتباط با جوانان توطئه های دشمن را خنثی کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهادگران حوزوی، مراسم افتتاحیه کمیسیون‌های دهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با علما و فضلای محترم استان‌های تهران، البرز و سمنان، صبح امروز در محل مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه تهران، برگزار شد.

آیت الله مرتضی مقتدایی در این مراسم، با اشاره به تلاش‌های دشمنان در جهت فاصله انداختن میان مردم و روحانیت، ابراز داشت: روحانیت باید مانند گذشته، بواسطه خدمت رسانی به مردم و تقویت ارتباط خود با جوانان، مانع تلاش‌های دشمنان در جهت جدایی اندختن میان مردم و روحانیت شوند؛ چرا که جدایی مردم از روحانیت، جدایی از دین را نتیجه خواهد داد.

وی افزود: سیره روحانیت و حوزه‌های علمیه از ابتدا این بوده است که برای ارشاد و هدایت مردم پیش قدم بوده‌اند و در مساجد، مراکز علمی و تبلیغی مختلف، با مردم ارتباط داشته و مسائل و احکام دین را به آن‌ها می‌آموخته‌اند و در خدمت رسانی به آنان پیش قدم بوده‌اند.

وی دین اسلام را یک دین اجتماعی ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت: دین مقدس اسلام، ارتباط انسان با خدا را در نماز و روزه منحصر نمی‌کند؛ بلکه این ارتباط را به تمام مراحل زندگی بشر توسعه می‌دهد.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: خدمت به خلق، یکی از مواردی است که در دین مقدس اسلام نسبت به آن تأکیدات فراوانی شده و یکی از عباداتی است که در اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است و ثواب زیادی نیز برای آن ذکر شده است.

وی حدیثی از امام حسن عسکری –علیه السلام- در خصوص جایگاه خدمت به خلق در اسلام را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: امام –علیه السلام می‌فرماید «خَصْلَتانِ لَیْسَ فَوْقَهُما شَیءٌ الاْیمانُ بِاللهِ، وَنَفْعُ الاْخْوانِ.» حضرت خدمت به خلق را در این روایت، در ردیف ایمان به خدا قرار داده است که نشان از جایگاه ویژه خدمت رسانی به مردم، در دین مبین اسلام دارد.

عضو جامعه مدرسین در پایان سخنان خود توضیحاتی از دهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین ارائه کرد و اظهار داشت: دهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین با علمای البرز، سمنان و تهران، پنج کمیسیون دارد که امروز برگزار خواهند شد و نتایج آن‌ها در اجلاسیه فردا ارائه می‌شود.

شایان ذکر است، حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال، دبیر دهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین نیز، گزارشی از روند برگزاری کمیسیون‌ها و اجلاسیه ۱۱ اسفند، ارائه کرد.

 

 

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: مردم روحانیت را به خدمت رسانی و راهنمایی می‌شناسند و روحانیت نیز باید امروز همین مسیر را با برنامه ریزی محکم‌تر ادامه دهند تا ان‌شاء الله توطئه دشمنان در جدایی مردم از روحانیت، خنثی شود.

 
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *