رزمایش جهادگران فاطمی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران حوزوی، مهدی هنری به رسانه‌ها اعلام کرد: با توجه به پیش‌رو بودن هفته بسیج سازندگی و سالروز تاسیس سازمان بسیج سازندگی به فرمان مقام عظمای ولایت از ۱۷ تا ۲۶ اردیبهشت ماه جاری رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی با حضور رییس جمهور از ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی تهران به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در این طرح بیش از ۶ هزار جهادگر بسیجی در قالب ۶۰۰ گروه جهادی در عرصه‌های مختلف خدمات جهادی در استان ارائه خواهند داد.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همزمان با اجرای برنامه‌های جهادی، افتتاح طرح‌های محرومیت‌زدایی و کارگاه‌های اشتغال از برنامه‌های این هفته خواهد بود، اضافه کرد: فعالیت درخشان گروه‌های جهادی به عنوان نماد تلاش خداپسندانه در عرصه‌های خدمت‌رسانی به مناطق محروم و کم‌برخوردار از ابتدای امسال به خصوص تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ بار دیگر حماسه آفرید.

هنری ضمن قدردانی از فعالیت جهادگران بسیجی گفت: یکی از ویژگی‌های بارز گروه‌های جهادی، شناسایی و ایجاد زمینه‌های مشترک و بهره‌مندی متقابل از توانمندی‌های تشکل‌های جهادی و مردمی در توسعه فرهنگ خدمت‌رسانی و نیکوکاری و استفاده از نتایج آن در جهت پیشرفت مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور در ابعاد مختلف است.

وی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز امسال ۲۰۸ گروه جهادی آتش به اختیار در اقصی نقاط محروم استان خراسان جنوبی در قالب چهار هزار و ۳۳ نفر جهادگر بسیجی خدمت‌رسانی کردند که از این تعداد شاهد فعالیت بیش از ۷۰۰ نفر از جهادگران غیربومی و میهمان از سایر استان‌های کشور بودیم.

هنری افزود: فعالیت‌های عمرانی، آموزشی، نهضت خدمت مومنانه، پزشکی، دامپزشکی، رسانه، فنی و مهارتی، کشاورزی و همچنین فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی با حضور بیش از هزار و ۲۰۰ نفر از بانوان جهادگر از جمله عرصه‌های فعالیت جهادگران بود.

وی  بیان کرد: خدمات جهادگران در ۲۰۰ نقطه روستایی و ۹۲ نقطه محروم شهری در مجموع به ارزش بیش از چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ارائه شد، که بیش از ۱۴۸ هزار و ۷۰۰ نفر از این خدمات بهره‌مند شده‌اند.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار داشت: حمایت و پشتیبانی استانداری و دستگاه‌های اجرایی و نهادهای خدمت‌رسان از گروه‌های جهادی و استفاده از ظرفیت خیرین در جهت هم‌افزایی و ارائه خدمات هرچه بهتر در زمینه محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی قابل تقدیر است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *