اربعین و توزیع ۵۰۰۰ پرس غذای گرم توسط موکب نجف اشرف یاسوج

اربعین و توزیع ۵۰۰۰ پرس غذای گرم توسط موکب نجف اشرف یاسوج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهادگران حوزوی، حجت الاسلام امیر مردانی، مسئول موکب نجف اشرف حوزه علمیه یاسوج در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به شرایط خاص کرونایی و محدود بودن سهمیه اعزامی امسال برای برپایی موکب در عراق، گفت: امسال توفیق موکب داری امام حسین(ع) را در عراق نداشتیم، بر همین اساس جمعی از طلاب مدرسه علمیه علی بن موسی الرضا(ع) یاسوج با همکاری گروه جهادی طلاب و روحانیون شهید میثمی «موکب نجف اشرف» را در خیابان مصلای شهر یاسوج برپا کرده‌اند.

مسئول موکب نجف اشرف حوزه علمیه یاسوج با بیان اینکه محرم فرصت مهمی را برای ترویج اندیشه‌های ناب حسینی فراهم آورده است، اضافه کرد: فرهنگ عاشورا مشعلی است که در تمام جهان برای نابودی ظالمان و زورگویان روشن شده که باید از این فرصت و آموزه برای ترویج انقلاب ناب حسینی تلاش کرد.

مردانی با اشاره به اینکه شهدای هشت سال دفاع مقدس رهروان راستین مکتب عاشورا هستند، ابراز داشت: اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی برای پاسداشت فرهنگ امام حسین(ع) و قیام عاشورا گرامیداشت دفاع مقدس با هدف ترویج آرمان های مکتب الهی و دفاع از مظلوم و نابودی ظالم شکل گرفت که وظفیه ما حراست و زنده نگه داشتن قیام آنها به شیوه‌های مختلف هستم.

مسئول موکب نجف اشرف حوزه علمیه یاسوج خاطرنشان کرد: در همین راستا مدرسه علمیه علی بن موسی الرضا(ع) یاسوج از یکم تا ۶ مهرماه اقدام به توزیع غذا، توزیع نوشیدنی‌های سرد و گرم  همچنین توزیع ماسک و وسایل بهداشتی می‌کند.

وی در پایان گفت: گرچه امسال موکب ها نتوانستند پذیرای زوار اباعبدالله الحسین در راهپیمایی بزرگ عاشورا تا اربعین باشند، اما طبخ و توزیع ۵۰۰۰ پرس غذای گرم با رعایت شیوه نامه‌های بهدشتی، در دستور کار موکب نجف اشرف در روز اربعین حسینی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *