کتاب « سفر به جزیره ناشناخته »

کتاب حاضر، خاطرات اردوی جهادی از زبان یک دانشجوی حاضر در یکی از همین اردوهای دانشجویی، جهادی است که شاید به این سبک و سیاق و بیان رویدادها و اتفاقات یک اردوی جهادی در قابل داستانک تا به حال منتشر نشده باشد.
این کتاب در بردارنده ۴۰ داستان کوتاه از شرح اردوی جهادی دانشجویانی است که به همت دانشجویان دانشگاه سمنان برای رسیدگی به وضعیت زندگی مردم یکی از روستاهای مناطق مرزی عازم روستای کلاته نصیر می شوند. نویسنده در این کتاب پالتویی ۴۸ صفحه ای تلاش کرده با روایتی ملموس، خواندنی و گاه طنز همت جوانان دانشجوی کشور در رفع برخی نقاط ضعف های مدیریتی را به تصویر بکشد و به نوعی قصه ای مستند از پشت پرده حضور دانشجویان در یک روستای دورافتاده را روایت کند. قصه ای از رنج مردمان نقاط مرزی، کم توجهی برخی مسئولین و تلاش های خالصانه مردمی که این بار در نمایی از یک اردوی جهادی دانشجویی متبلور شده است.
کتاب همچنین در صفحات مختلف خود جملاتی دلنشین از بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی در باب محرومین و مستضعفین را به رسم تبرک و تنبه مسئولان مخاطب کتاب، آورده است.
این کتاب جمع و جور تلاشی است برای نشان دادن ابعاد مختلف اردوهای جهادی که چند سالی است با رهنمود رهبر فرزانه انقلاب در باب جهاد سازندگی و حضور جوانان در این دوره ها راه اندازی شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *